26.novembrī Rīgā koncertēs brīnišķīgā HANNE HUKKELBERGA

Skaņu mežam ir prieks pavēstīt, ka 26.novembrī Rīgā koncertēs apburošā norvēģu dziedātāja Hanne Hukkelberga.Rotaļīgi romantisko un muzikāli novatorisko Hukkelbergu kritiķi  salīdzina ar tādām dziedātājām kā Bjorku, Džoannu Ņūsomu, Keitu Bušu, Stīni Nordenstamu un Billiju Holideju. Koncerts notiks Skaņu meža koncertsērijas 1-2 cauri! ietvaros jaunajā Spīķeru Koncertzālē.
Hukelberga ir dzimusi mūziķu ģimenē un sāka dziedāt un spēlēt instrumentus jau 3 gadu vecumā, kad viņas tēvs, kas bija baznīcas ērģelnieks, viņu kopā ar pārējām atvasēm aicināja līdzi muzicēt veco ļaužu mājās. Agrā jaunībā Hukelberga dziedāja džeza, roka un brīvā džeza ansambļos un bija soliste pat smagā metāla grupā. Viņas debijas albums Little Things nāca klajā 2004.gadā izdevniecībā Propeller Recordings un to sāk izplatīt Sony Music. Tas acumirklī izpelnījās plašu ievērību ar savu eklektisko intstrumentu klāstu un neparastu skaņu izmantošanu. Tajā, citu starpā, dzirdamas velosipēda spieķu, trauku birstu, vīna glāžu un lietus skaņas.
2006.gadā iznākušais albums Rykkestrasse 68 ieguva vēl lielāku atzinību un saņēma norvēģu ekvivalentu Gremija balvai, tā dēvēto Spellemansprisen.  Pēc šī albuma britu avīze The Guardian rakstīja – “Aizmirstiet salīdzinājumus ar Džoannu Ņūsomu vai Bjorku. Albums Rykestrasse 68 dara viņu pārāku par abām.” Hukelbergas talants un šarms negāja secen arī Holivudā – viņa iedziedāja dziesmu filmai Nārnijas hronika: princis Kaspiāns. Pati Hukelberga kliedē “skandināvu fejas” tēlu, ko par viņu izveidojuši mediji, ar smaidu sakot, – “Kad es dziedu, es nedomāju par nāriņām. Es domāju par kaut ko nomierinošu.”
“Man ir sarežģītas attiecības ar popu. Es mīlu pancisku roku un laikmetīgo un klasisko mūziku, taču nevēlos kļūt par popzvaigzni,” stāsta Hukelberga, – “Popzvaigznes sevi uztver sevi kā mākslu. Es neesmu tāda tipa mūziķe. Es redzu sevi nošķirti no mūzikas. Man ir svarīgi maisīt dažādus mūzikas stilus. Teiksim, man patīk paņemt basa līniju no klasiska darba, skanējumu no austrumeiropiešu kiča popa un piemest vēl kādu elementu. Tas grozās ap veidu, kā mūziku kombinēt.”
Biļetes iepriekšpārdošanā: pirmās simts – Ls 7, pēc tam – Ls 9, pie ieejas – Ls 12. Telpas nelielās ietilpības dēļ vietu skaits ir ierobežots. Biļetes var iegādāties Biļešu Servisa tirdzniecības vietās. Koncerts notiek sadarbībā ar Norvēģijas vēstniecību Latvijā. Informācija: www.myspace.com/hannehukkelberg, http://hannehukkelberg.com

http://www.myspace.com/hannehukkelberg

Hanne Hukkelberg

Hanne Hukkelberg

Share Button