Amerikāņu trokšņu mūzikas līderis uzstāsies kim?

Divu nedēļu laikā kim? un Skaņu meža kopējos pasākumos jaukas sakritības dēļ būs uzstājušies divi trokšņu mūzikas jeb noise meistari – 29.septembrī austrālietis Lukass Ābela, 8.oktobrī – amerikānis Džons Vīze (John Wiese). Vīzes uzstāšanās sakrīt arī ar Mika Mitrēvica izstādes Entropijas kubs un festivāla Māksla + Komunikācijas atklāšanu kim? telpās.
Ja vērtē amerikāņu, tā teikt, tīrās trokšņu mūzikas scēnu – bez roka piejaukuma, tad Džons Vīze tiek uzskatīts par tās spilgtāko pārstāvi. Atšķirībā no ASV austrumu krasta daudzajiem brutālajiem, lo-fi trokšņa rokeriem ar ko amerikāņu noise kopiena ir vairāk pazīstama, Vīze pārstāv kompozicionālāku un inteliģentāku piegājienu. Viņa tīro, intensīvo, musique concrete garā ieturēto ņemšanos ar troksni ir viegli atpazīt. Vīzes asais, pārdomātais un fokusētais stils darījis viņu par  pieprasītu sadarbības partneri – tostarp  trokšņa rokeru vidū, kā liecina viņa sadarbība ar citu starpā Wolf Eyes, Smegma un Cattle Decapitation. Improvizācijas jomā Vīze sadarbojies ar tādiem spīdekļiem kā saksofonistu Evanu Parkeru un multiinstrumentālistu Burning Star Core. Viņš arī bijis kulta grupas Sunn O))) dalībnieks, sadarbojies ar ambient noise mūziķi Kevinu Dramu un uzstājies Venēcijas biennālē ar performanču mākslinieku Niko Vasčelari. Un, protams, jāpiemin Vīzes sadarbība ar japāņu trokšņa mūzikas krusttēvu Merzbow ar ko viņš, starp citu, spēlēs kopā dienu pēc savas Rīgas uzstāšanās.
Individuāli Džons Vīze arī ir pazīstams ar projektiem Sissy Spacek un LHD.
Organizē: kim? sadarbībā ar Skaņu mežu, 2009.gada 8.oktobrī, pulksten 21:00, Spīķeros, Maskavas ielā 12/1, ieeja bezmaksas
Informācija: www.kim.lv, www.skanumezs.lv, www.john-wiese.com

John Wiese

John Wiese

Share Button