Deadbeat – Roots and Wire

Deadbeat - Roots and Wire

Deadbeat - Roots and Wire

Deadbeat:
Roots and Wire
[Wagon Repair, 2008]

Deadbeat (Scott Monteith) ir liels “underground” elekroniskās mūzikas zvaigzne, kurš dzimis Monreālā un šobrīd mitinās visiem zināmajā Berlīnē! Pirms gada Deadbeat viesojās Pulkvedim Neviens Neraksta, kur  kā diskžo kejs prezentēja savu iepriekšējo albūmu “Jorneyman’s Annual”.

Jaunais albūms “Roots and Wire” ietverts dziļās techno, dubstep, dub, reggae un ambient skaņās. Tie, kas dzirdējuši Deadbeat iepriekšējos albumus “New World Observer” un “Jorneyman’s Annual” – šajā albumā nebūs vīlušies! Albums skan svaigi, kaut kas starp labu Chain Reaction, Rhythm & Sound, Burial un Deadbeat iepriekšējiem dub-īgiem gabaliem, bet neaizmirstot arī to, ka Matthew Johnson stūrētā “Wagon Repair” mūzikas izdevniecība ir slavena ar novatoriskām techno skaņuplatēm!

Deadbeat plates ir atzītas daudzos mūzikas izdevumos un viņu aicina spēlēt tādi pasaulslaveni festivāli un klubi kā Barselonas Sonar, Berlīnes Transmediale, un Monreālas Mutek kā arī Panorama Bar, Fabric un līdzīgie. Mūzika, kas nāk no “Deadbeat” vienmēr ir baudījums melomānam, kam svarīga oriģinalitāte.

Skaņdarbs “Groundation” (Berghain Drum Jack), kas ir tehno mūzikas tīrradnis, liekas, veltīts vairāk vai mazāk visiem Berghain / Panorama Bar klubu apmeklētājiem Berlīnē. Tas nav nekas pārsteidzošs, jo Deadbeat pēdējā laikā manīts spēlējam šajos klubos itin regulāri un klubs tiešām iespaido daudzus māksliniekus gan ar savu atmosfēru, gan ar skaņu, gan ar muzikālo selekciju. Varbūt teši tāpēc vairāki skaņdarbi šajā albumā ir izteikti dejojami un ar taisnu ritmu!?

Ja jums vēl visa tā par maz, tad slavenais Tikima” (Paul St. Hilaire) albūma pirmajā skaņdarbā “Rise Again” un pēdējā skaņdarbā “Babylon Correction” iekūpina tikai viņam piemītošo dūmu, lai albūmu padarītu vēl īpašāku.

Iegūstot “Roots and Wire” varu droši teikt, ka tas ilgi skanēs manā iPod pleijerī! 😉

Ivars Zaļkalns

http://www.myspace.com/deadbeatcomputermusic

Share Button