Latviešu psihodrāma mūzikā

Grupas PuseH PuseW (www.myspace.com/pusehpusew) un izdevniecības Dexandthecity (http://dex.neirothe.net/ ) mākslinieku koncertus droši vien var pieskaitīt psihodrāmas žanram, jo viņiem raksturīgas suģestīvas, rituālas, teatrālas, ķermeniskas uzstāšanās ar atsaucēm uz ideoloģijām, reliģijām un patērētāju kultūru. PuseH PuseW paši savu darbību raksturo kā “ezotērisku mūziku avangarda teātrim”. Skaņa tiek veidota improvizācijas manierē, neierobežoti rotaļājoties ar muzikālajām normām un robežām.

Viņu mūzika ir ekspresīva un eksperimentāla, tā satur noise, hardcore un deju mūzikas elementus, ko iedzīvina neparasti “instrumenti”, efekti un skaņas. Viņu uzstāšanās ir reizē virtuozas un infantilas, atraktīvas un atbaidošas.

Šeit lasāms PuseH PuseW pēdējais apraksts:
“Šī noslēpumainu mūziku avangardiniam teātrī. Šī grupa ir pasaules mēroga mūzikas nihilisms un materiālu esamību ir absurdi. Darbība Hinduisms un pēckara periodā, idejas, kas zinātnes Dadaism Individuālais radošs virzienā, ko raksturo pārmērīga emocionalitāte, nepastāvība, izmaiņas garastāvoklis, imitācija. Skaņas parasti tiek ražots improvizuojant – lai gan daudz mūzikas noteikumiem un ierobežojumiem. Distinctive zvana rada nāvīga haosu, absurds, vai sajūtu stiprumu un klusums meditatyvią stāvokli prātā.”

HORSEPUSHER&MCFARTBAG ir DEXANDTHECITY RECORDS izdevniecības māsteru KODEK & MOA kopprojekts, kurā savās performancēs izmanto dažnedažādus bērnu sintezatorus, rotaļlietas un citu lo-fi aparatūru un atribūtiku. Paši mūziķi stāsta par sevi- „Repertuārā pārsvarā ir populāras, tautā pazīstamas melodijas un dziesmas latviešu, angļu, krievu, itāliešu, lietuviešu un citās valodās- sākot no vienkārša šlāgera līdz populāriem latviešu un ārzemju pop- un rokmūzikas hītiem un instrumentālām kompozīcijām. Repertuārā ir gan Pie Dzintara Jūras un tamlīdzīgi šlāgeri, gan balādes. Nopietna attieksme pret klientu, kā arī liela, vairāk kā 2- gadīga pieredze, apritē esoši un regulāri muzicējoši izpildītāji. Mūsdienīgs skanējums, kvalitatīvi instrumenti, spēcīgs, vīrišķīgs vokāls ir tas, kas raksturo Horsepusher &Mcfartbag uzstāšanās. Nepieciešamības gadījumā varam nodrošināt ar vakara vadītāju. Esam arī bez transporta u.c. problēmām . Apkalpojam ne tikai latvisku vai jauktu auditoriju, bet arī 100% krievu u.c. tautību publiku. Ir regulāra iespēja mūsu sniegumu noklausīties vietās, kurās spēlē dzīvo mūziku. Piemēram,Valkas reivos , klubā Pulse utt.

Minimālais sastāvs 2 cilvēki. Labskanīgumam varam pieaicināt profesionālu saksofonistu, vijolnieku, basģitāristu, sitamo instrumentu speciālistu, bet parasti to nedarām, saksofons mums nepatīk).”

Pasākuma sākums plkst. 21.00, Spīķeros, Maskavas iela 12/1, kim?
Ieeja brīva.
Informācijai: www.kim.lv

Māris no PuseH PuseW

Māris no PuseH PuseW

Share Button