O – trokšņu teātris

Spīķeros izvietotā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja pilotprojekta “kim?” ietvaros “Skaņu mežs” prezentēs eksperimentālo mūziķu dažādās izpausmes, jo daudzi no viņiem darbojas arī ar mūziku tieši nesaistītos žanros. Piemēram, tirdzniecībā un būvniecībā, kā arī, apgarotākās jomās, kā vizuālajā mākslā, teātrī un fotogrāfijā. Pirmie divi “kim?” darbības mēneši (līdz 19.jūlijam) norit tā dēvētā “Psihodrāmas” cikla ietvaros. Šajā tēmā visai veiksmīgi iederīgā grupa PuseH PuseW, kas arī uzstājās “kim?” pasākumā 30.maijā,  ir pazīstama ar saviem ekspresīvajiem  priekšnesumiem.  Daļēji par to var pateikties Latvijas Kultūras akadēmijā studējošajam jaunajam režisoram Tomam Auniņam, kurš ir viens no šīs grupas dalībniekiem un nekad koncertu laikā nav mēģinājis slēpt savas teatrālās tendences.
Performancē-ceļojumā “O” Auniņš nonāk īpašās attiecības ar sevi un skatītāju, kas jau robežojas ar diskomfortu. “O” pirmo reizi tika demonstrēta 2008.gadā Brno mūzikas un skatuves mākslu akadēmijā Čehijā. Režisors noliedz, ka nosaukumam ir saikne ar 1954.gadā izdoto franču erotisko romānu “Histoire d’O”, kas pēc tam ir ticis dedzīgi vizualizēts erotiskās filmās, tostarp Larsa fon Trīra  īsfilmā “Menthe-la bienheureuse”. “Izrādē perversiju ir maz,” Auniņš bilst, – “Varbūt vienīgi zemapziņas līmenī. Kaut kādas asociācijas varētu būt ar [Deivida] Linča filmu “Eraserhead” un [Romeo] Kasteluči. Vistiešākā iedvesma nāk PuseH PuseW.” Izrādes scenogrāfi ir Matejs Sikora (Matej Sykora) un Viesturs Vīgants, lomās ir Lija Liepiņa un Edmunds Lukašēvics, video pavadījumu nodrošina Līga Stibe. Ieeja stundu garajā izrādē, kas sākas 20:00, kā arī citos šajā vakarā notiekošajos pasākumos ir BEZ MAKSAS.
Atgādināsim, ka šajā pašā vakarā un ēkā VKN galerijā būs apskatāma mākslinieka Armanda Zelča personālizstāde, savukārt RIXC galerijā skatītāju uzmanībai tiks piedāvāta Haralda Hunda (Harald Hund) un Paula Horna (Paul Horn) video instalācija „Krītošās mēbeles” (Dropping Furniture, 2008). Austriešu mākslinieki pēta, kas notiek situācijā, kad zudis eksistences jēgpilnais pamats un dzīve ir tiešā nozīmē apgriezusies kājām gaisā.
Paralēli izstādēm un performancei piektdienas vakarā „kim?” mītnes pirmajā stāvā durvis vērs un turpmāk darbosies „Meta-kafe” ar tās jauno projektu – Meta-grāmatnīcu. Tā ne tikai kļūs par vietu, kur ieturēt pusdienas un patīkami pavadīt laiku, bet piedāvās arī iespēju iepazīties ar vietējo izdevniecību grāmatu izlasi. Grāmatu sienas plauktos apmeklētāji varēs atrast dažādu laiku un stilu mākslas un literatūras izdevumus, gleznu albumus, dzejas krājumus un multimediju darbus. Meta-grāmatnīca tapusi sadarbībā ar dzejnieku apvienību „Orbīta” un izdevniecību „1/4 Satori”.
„kim?” cikls „Psihodrāma” ilgs līdz 19. jūlijam un turpinās organizēt regulāru kultūras programmu, aptverot izstādes, kino seansus, lekcijas, sarunas, koncertus un citus radošus pasākumus.

Kadrs no O

Kadrs no O

Share Button