Rīgā koncertēs indīpopa spīdekļi YΔCHT

Indīpopā šobrīd nav daudz “karstāku” vārdu kā Ņujorkas izdevniecības DFA jaunie elki, elektro duets YΔCHT (viņi uzstāj, ka nosaukums jāraksta ar lielajiem burtiem), kas sava nupat izdotā albuma See Mistery Lights tūres ietvaros koncertēs Rīgā. Šis Skaņu meža koncertstērijas Prieka māja ietvaros organizētais koncerts būs arī pēdējais viņu Eiropas tūrē, vasarīgi bezbēdīgs akcents rudenī.

Tādi popmūzikas novatori kā dziesminieks Devendra Banharts, Deivs Longstrets no Dirty Projectors, Džeimss Mērfijs no LCD Soundsystem un grupa Architecture in Helsinki ir aicinājuši YΔCHT dibinātāju Džonu Behtoltu strādāt ar viņiem un ir izteikuši šim Portlendas duetam augstāko atzinību. Jūsmīgus vērtējumus YΔCHT veltījuši arī vairāki mūzikas ietekmīgākie mediji.  Respektablais portāls Pitchfork Media ievietojis YΔCHT pēdējo albumu Best New Music sarakstā un nodēvējis to par triumfu. Savukārt izdevums Idolator pat iet tik tālu, ka nosauc YΔCHT par kultu. Varbūt precīzāks būs Village Voice raksturojums, – “Dejošana un domāšana vienlaicīgi – tā ir viņu lieta”, vai arī Rolling Stones un Billboard vērtējumi, – “precīzi programmēta digitālā ausu konfekte” un “sapņainas popdziesmas, kas izklausās kā artefakti no citas planētas”.

DFA, kas izdod YΔCHT, ir, tā teikt, inteliģentās deju mūzikas (nejaukt ar IDM) flagmanis, pazīstams ar tādiem māksliniekiem kā LCD Soundsystem, Hot Chip un Black Dice. YΔCHT dibinātāji ir Džona (Jona) Behtolts, bijušais dueta The Blow dalībnieks, un Klēra L. Evansa.

Koncerts notiks 17.oktobrī (sestdiena) un tā norises vieta un biļešu pārdošana tiks izsludināta drīzumā. Informācija:  www.teamyacht.com
Pie reizes atgādinām, ka nedēļu pēc YΔCHT  – 24.oktobrī – Skaņu mežs rīko Teksasas ambientās ģitārmūzikas leģendu Stars of the Lid koncertu. Tā savukārt ausis veldzēs Braiena Īno (kas arī ir viens no YΔCHT favorītiem) un postroka faniem.

YΔCHT

YΔCHT

 

Share Button