Rīgā viesosies Can vokālists

Kendži “Damo” Suzuki pēdējos vairāk nekā desmit gadus ir pavadījis apceļojot pasauli un uzstājoties kopā ar vietējo mūziķu pavadošo sastāvu. Laika gaitā, iepazinis neskaitāmus mūziķus jeb, Damo vārdiem runājot, “skaņas nesējus” (sound carriers – no angļu valodas), ir izveidojies savdabīgs globāls tīklojums – Damo Suzuki’s Network. Mērķis ir vienkāršs: mūziķiem brīvi un nepiespiesti komunicēt gan savstarpēji, gan ar publiku. Katra uzstāšanās ir laiks un telpa, kurā satiekas līdzīgi domājošie, un kurā nav vietas atsevišķiem ego. Uzstāšanās ir vienreizējas un neatkārtojamas. Mēģinājumi nenotiek. Kļūdās vienmēr ir jaunas iespējas. Mūziķiem šāds izaicinājums ir reizē aizraujošs un biedējošs.

Koncertā uz Rīgas Ebreju kopienas nama lielās skatuves kopā ar Damo piedalīsies arī brāļi Lauris un Raitis Ābeles, kuru radošās ikdienas vairums stundu rit grupās Soundarcade, Das Sonntags Legion un 7 Pieauguši Vīrieši. Tandēmam pievienosies arī trešais ģitārists – Edgars Rubenis, starp kura pēdējā laika muzikālajām pieturvietām atrodamas gan Mona De Bo, gan Mofo. Ritma sekcijā ar basģitāru piedalīsies Artūrs Liepiņš no instrumentālā kvarteta Dun Dun, bet sitamie instrumenti būs Jāņa “Janča” Burmeistera pārziņā, kura visas pārstāvētās muzikālās apvienības uzskaitīt nav iespējams, tāpēc gana būs ar īpašvārdiem Tesa, Silards un Holy Lamb.”Man patīk ikviens koncerts. Man patīk, kad visi vienlaikus ir vienuviet un jūtas laimīgi. Man tie lieliski brīži, kad reizēm pār vaigu pārskrien asara. Jūtos laimīgs un pagodināts, ka varu būt kopā ar mūzķiem un publiku,” stāsta pats Damo Suzuki.
Vēl padsmitnieks būdams, Japānā dzimušais Suzuki ieradās Eiropā. Pagājušā gadsimta 60.gadu beigas jaunais Kendži pavadīja klejodams pa Veco pasauli, bieži vien uzstādamies kā ielu muzikants. Laimīga sagadīšanās Minhenē saveda kopā Damo ar Holgeru Cukeju (Holger Czukay) un Jaki Lībeceitu (Jaki Liebezeit) ar īsi pēc tam, kad grupu Can bija pametis iepriekšējais vokālists Pets Mūnijs (Pat Mooney). 70.gadu sākumā Suzuki kopā ar Can ierakstīja vairākus albumus, taču, līdzīgi kā viņa tā brīža draudzene, pieņēmis Jehovas liecinieku ticību, pēc “Future Days” ierakstīšanas 1974.gadā pameta gan grupu, gan muzicēšanu vispār. Pēc desmit gadu pārtraukuma Damo atgriezās un kopš tā brīža nodarbojas ar to, kam 18.aprīlī liecinieki būs arī Latvijas publika – Damo Suzuki’s Network.
Pēdējo padsmit gadu laikā Damo “tīklojums” sevī ir ievilcis mūziķus no tādām grupām, kā Do Make Say Think, Broken Social Scene, Acid Mothers Temple un citām. Ar radošas enerģijas pārpilno Omāru Rodrigesu Lopesu (Omar Rodriguez-Lopez) no The Mars Volta un viņa kvintetu Suzuki ir ierakstījis tikai vinilā tiražēto “Please Heat This Eventually”.
Koncerts Rīgā notiks Rīgas Ebreju kopienas namā, Skolas ielā 6. Biļetes uz koncertu nopērkamas www.bezrindas.lv.

Damo Suzuki

Damo Suzuki

Resursi internetā:
www.damosuzuki.de

Papildus informācija:
skyr@inbox.lv
+371 26546213

Share Button