Sākas biļešu tirdzniecība uz Orena Ambarči koncertu

Šodien sākas biļešu tirdzniecība uz ievērojamā austrāliešu eksperimentālā ģitārista Orena Ambarči koncertu, kas notiks 30.novembrī. Koncerts ar ko tiks atzīmēta Pirmā Advente, notiks Skaņu meža koncertsērijā “Eksperimentālā mūzika sakrālajā telpā” Anglikāņu baznīcā, ar Rīgas Domes atbalstu.
Ambarči skaņdarbi ir atturīgi un intensīvi, tapuši plaisās starp dažādām skolām – moderno elektroniku, improvizāciju un minimālismu; klusinātu un introspektīvu dziesmu tradīciju. Viņa darbos jaucas tādu komponistu kā Mortona Feldmana un Alvina Lūsiera šķietamā vienkāršība un sastingušā laika sajūta ar rokmūzikas fiziskumu, kas ir palēnināts un reducēts “līdz kaulam”, abstrahēts un aizvietots ar tīru signālu.
Ambarči eksperimenti ģitāras abstrakcijā un tā dēvētajās izvērstajās ģitārspēles tehnikās pēdējā desmitgadē ir rezultējuši individuālā un vienreizējā skaņu pasaulē, kas ietver plašu paleti instrumentu un izjūtu. Pēdējos albumos kā  “Grapes From The Estate” un “In The Pendulum’s Embrace”, Ambarči ir izmantojis stikla harmoniku, stīgu instrumentus, zvanus, klavieres, bungas un perkusijas, radot smalkas un vieglas tekstūras, kas eksistē līdzās dziļiem un sienas tricinošiem basa toņiem, ko rada viņa ģitāra.
Ambarči strādā ar vienkāršām konstrukcijām un parametriem,  ilgi pētot vienu ideju un pacietīgi “kutinot” katru muzikālo niansi un tekstūru, dažādos toņus un to summas; uzmanīgi vērpjot smalkus un lēnus aranžējumus un diskrētas melodijas, kas lēni vijas cauri dažādām variācijām un rezultē savādās un kumulatīvās, pacietīgi tapušās kompozīcijās.
Ambarči ir sadarbojies ar Fenezu, Otomo Jošihidi, Keidži Haino, Džonu Zornu, Filu Nibloku, Deivu Grolu, Damo Suzuki, Džimu O’Rurku, Merzbow, Kītu Rovu un citiem ievērojamiem mūzikas novatoriem. Kopš 2004.gada Ambarki visvairāk ir sadarbojies ar amerikāņu avangarda metāla grupu Sunn O))), piedaloties vairākos viņu ierakstos, sākot ar 2005.gada albumu “Black One” un, ieskaitot pēdējo, visaugstāk vērtēto “Monoliths & Dimensions”. Ambarči ierakstus izdod izdevniecībās Touch, Southern Lord, Table of Elements un Tzadik.
Anglikāņu baznīcā, Anglikāņu ielā 2A, 30.novembrī, pirmdien, 20.30. Biļetes iepriekšpārdošanā: Ls 5, pie ieejas – Ls 7. Biļetes var iegādāties Biļešu Servisa tirdzniecības vietās. Informācija: www.orenambarchi.com
Pie reizes atgādinām, ka četras dienas pirms Orena Ambarči  – 26.novembrī – Skaņu mežs rīko lieliskās vokālistes un komponistes Hannes Hukelbergas koncertu. Viņa savukārt varētu šķist interesanta Keitas Bušas, Bjorkas un Džoannas Ņūsomas talantu cienītājiem.

 

OREN AMBARCHI

OREN AMBARCHI

Share Button