Stars of the Lid Rīgā pavadīs Sinfonietta Cracovia mūziķi

Teksasas ambientā drone un postroka leģendu Stars of the Lid 24.oktobra koncertā Rīgā duetu pavadīs Sinfonietta Cracovia stīgu instrumentālistes. Grupas kodols ir Braiens Makbraids un Ādams Viltzī, taču, lai bagātinātu skanējumu, viņu priekšnesumos un ierakstu tapšanā allaž piedalās lielāki sastāvi. Sinfonietta Cracovia jeb Krakovas sinfonietta ir viens no vadošajiem poļu orķestriem. Stars of the Lid sadarbība ar klasiskajiem mūziķiem nav nejauša – viņi ir pazīstami ar to, ka dzēš robežu starp neatkarīgo mūziku un klasisko kompozīciju. Tādējādi Stars of the Lid, kas jau kopš 1993.gada ir apbūris koncertu apmeklētājus ar savām teju reliģiski suģestīvajām melodijām, iespējams uzrunās gan postroka, gan klasikas cienītājus. Par video rūpēsies dueta ilggadīgais videomākslinieks Luks Saviskis.
Ādams Viltzī spēlēs ģitāru, klavieres un elektroniku un Braiens Makbraids – ģitāru, čellu, violu un vijoli. Makbraida un Viltzī pienesums jaunajā mūzikā sākotnēji bija tieši caur viņu ģitāru neordinārā, ambientā skanējuma, par ko arī runāts kādā intervijā 1998.gadā, kad viņiem tika uzdots jautājums, – “Kādēļ jūsu gadījumā tiek izmantots apzīmējums “roka ģitāru duets”?. Uz to Makbraids atbildēja, – “Šim jautājumam nav jēgas. Mums patīk ģitāras tieši tā iemesla dēļ, ka tām ir spēja neskanēt kā ģitārām.”
Mūziķi ir ietekmējušies no ambientās mūzikas pioniera Braiena Īno, postrokeriem Labradford, 1980.gadu klasiķiem Talk Talk, komponistiem Arvo Perta, Gevina Braiersa, Kloda Debisī un Ērika Satī. Vienu periodu viņu koncertos neiztrūkstoši bija arī Arvo Perta aranžējumi, taču Rīgā tos viņi nespēlēs, paskaidrojot, ka viņi ir “nopietni izdeguši”, spēlējot Pertu.
Ritmu trūkumu viņu mūzikā kompensē skaņas slāņu uzplūdi un atplūdi, tādējādi piešķirot skaņdarbiem spēcīgu dinamiku. Stars of the Lid albumi allaž ir izpelnījušies augstākos vērtējumus respektablos mūzikas portālos kā Pitchfork Media, Dusted Magazine, Stylus.
Grupas mūziku publicē ievērojamā Čikāgas neatkarīgās mūzikas izdevniecība Kranky Records, kuras paspārnē ir arī tādas grupas kā Godspeed You Black Emperor, Deerhunter, Pan American un Labradford. Tiek uzskatīts, ka Stars of the Lid albums And Their Refinement of the Decline ir viens no spēcīgākajiem muzikālajiem vēstījumiem Kranky 16 gadus ilgajā vēsturē.
Stars of the Lid koncerts notiks Anglikāņu baznīcā, Skaņu meža koncertsērijā Mūzika sakrālajā telpā, kuras ietvaros jau spēlējusi kulta grupa Sunn O))). Koncerta norise tajās pašā telpās savā veidā ir likumsakarīga, jo lai arī Stars of the Lid un Sunn O))) pieder ambientās mūzikas spektra dažādiem spārniem, kā vienus tā otrus raksturo izteikts tonāls lēnums un dziļums, kas baznīcā rezonē izteikti.
Biļetes iepriekšpārdošanā: Ls 7, pie ieejas – Ls 10. Telpas nelielās ietilpības dēļ vietu skaits ir ierobežots. Biļetes var iegādāties Biļešu Servisa tirdzniecības vietās. Informācija: www.myspace.com/starsofthelid, www.skanumezs.lv

SOTL at St.Giles

SOTL at St.Giles

Share Button