Stars of the Lid Rīgā

24.oktobrī, sestdienā, Rīgā koncertēs Teksasas ambientā drone un postroka leģendas Stars of the Lid. Šis koncerts notiks Anglikāņu baznīcā, Skaņu meža koncertsērijā Mūzika sakrālajā telpā, kuras ietvaros jau spēlējusi kulta grupa Sunn O))). Stars of the Lid kopš 1993.gada ir apbūruši koncertu apmeklētājus ar savām teju reliģiski suģestīvajām melodijām. Izdzēšot robežu starp popmūziku un klasisko kompozīciju, viņu koncerts uzrunās gan postroka, gan klasikas cienītājus.

Grupas kodols ir teksasieši Braiens Makbraids un Adams Viltzī. Mūziķi ir ietekmējušies no ambientās mūzikas pioniera Braiena Īno, postrokeriem Labradford, 1980.gadu klasiķiem Talk Talk, komponistiem Arvo Perta, Gevina Braiersa, Kloda Debisī un Ērika Satī. Viņi spēlē ēterisku mūziku ar ģitārām, vijolēm un čelliem. Ritmu trūkumu kompensē skaņas slāņu uzplūdi un atplūdi, tādējādi piešķirot skaņdarbiem spēcīgu dinamiku. Stars of the Lid albumi allaž ir izpelnījušies augstākos kritikas vērtējumus respektablākajos mūzikas portālos kā Pitchfork Media, Dusted Magazine, Stylus.

Grupas mūziku publicē ievērojamā Čikāgas neatkarīgās mūzikas izdevniecība Kranky Records, kuras paspārnē ir arī tādas grupas kā Godspeed You Black Emperor, Deerhunter, Pan American un Labradford. Tiek uzskatīts, ka Stars of the Lid albums And Their Refinement of the Decline ir viens no spēcīgākajiem muzikālajiem vēstījumiem Kranky 16 gadus ilgajā vēsturē. Eiropā grupai notiek divi koncerti – Krakovā un Rīgā.

Biļetes iepriekšpārdošanā: Ls 7, pie ieejas – Ls 10. Telpas nelielās ietilpības dēļ vietu skaits ir ierobežots. Biļetes var iegādāties Biļešu Servisa tirdzniecības vietās. Informācija: www.myspace.com/starsofthelid

SOTL St.Giles

SOTL St.Giles

SOTL

SOTL

Share Button