Trīs nemierīgie piektdienā – Daksis, Borisovs un Gellere

Mūzikas mīlētājiem 14.augustā būs iespēja baudīt buķeti spilgtu izpildītāju kim? un Skaņu meža organizētā koncertā Spīķeros, Maskavas ielā 12/1. Pasākums jau vien ir novērtējams ar to, ka Latvijā pirmo reizi uzstāsies radikālais Maskavas  elektronikas veterāns Aleksejs Borisovs (48). Viņa darbība aizsākās 1980.gadā, jaunā viļņa (ne tā, kas notiek Jūrmalā) grupā Center. Gadu vēlāk viņš dibināja grupu Prospekt. Pēc grupas izjukšanas 1990.gadu sākumā Borisovs parādījās jaunā inkarnācijā “trokšņu rekonstrukcijas un tehno akustikas” duetā F.R.U.I.T.S. kopā ar Pāvelu Žagunu un dažādos īstermiņa konceptuālās mūzikas projektos, kā arī elektronikas un krievu folkmūzikas projektā Volga.

Lai finansētu un popularizētu savus radikālākos projektus, Borisovs 2000.gadā kopā ar savu ilgtermiņa partneri, somu skaņu mākslinieku Antonu Nikkilu dibināja izdevniecību N&B Research Digest. Borisovs arī ir darbojies ka mūzikas žurnālists tādos izdevumos kā Bulldozer, Ptjuch, Fuzz, Downtown, man’Music, B’Mag un Technikart. Viņš ir sadarbojies ar pazīstamiem eksperimentālajiem mūziķiem kā KK Null, Leifu Elgrēnu un Džefriju Suraku, kā arī videomākslinieku Romānu Aņikušinu, multimediju mākslniekiem Aristaru Černiševu un Vladislavu Jefimovu un režisori Olgu Subotinu.

Rīgā Borisovs uzstāsies kopā ar Monreālas gotiskās un psihedēliskās mūzikas vokālisti Dorotiju Gelleri. Viņa izpilda spokaini melanholiskas, drūmas folka balādes un jau reizi ir uzstājusies Rīgā – klubā Depo. Redzēs, kā viņa skanēs kopā ar Borisovu!
Latvijas psihedēliskās folkmūzikas cienītājiem patīkams pārsteigums solās būt arī dziesminieka Imanta Dakša uzstāšanās pēc ilgāka klusuma perioda. Komentārus neprasa.

Organizē: kim? sadarbībā ar Skaņu mežu, 2009.gada 14.augustā, pulksten 21:00, Spīķeros, Maskavas ielā 12/1, ieeja bezmaksas

Informācija: www.kim.lv, www.myspace.com/dorableu, www.myspace.com/alexeiborisov, www.imantsdaksis.lv

Daksis

Daksis

Geller

Geller

Borisovs

Borisov

 

Share Button