YΔCHT iesildīs Andress Lo un -=UHU=-

Jau ziņots, ka 17.oktobrī Rīgā sava nupat izdotā albuma See Mistery Lights tūres ietvaros koncertēs jaunie indīpopa spīdekļi, duets YΔCHT no Portlendas, ASV. Šis Skaņu meža koncertstērijā Prieka māja organizētais koncerts būs arī pēdējais viņu Eiropas tūrē. Koncerts notiks jaunatvērtajā koncertzālē Spīķeros, Maskavas ielā 4A un iepriekšpārdošanā biļetes ir teju vai mazcenas veikalu cenā – 5 lati!
YΔCHT iesildīs Andress Lo un -=Universal Human Underground=-  jeb -=UHU=-.  Igaunis Andress Lo ir viens no pagaidām nedaudzajiem baltiešiem, kas ir piesaistījis sev uzmanību starptautiskajā novatoriskās popmūzikas vidē. Viņa dziesma ar rezervētajiem un jūtīgajiem igauņiem atbilstošo nosaukumu Introvert Dancer ir cita starpā iekļauta respektablā mūzikas žurnāla The Wire pēdējā kompilācijā. Ar sev piemītošo narcisistisko popmūziķa šarmu, pancisko vokālu un grūvīgajiem ritmiem Lo sevi arī pierādījis kā lielisku skatuves mākslinieku.
Savukārt -=UHU=- ir latviešu mūziķis, kas ģenerē jestrus un “kosmiskus” tehno un elektro ritmus. Skaņu mežs redzēja -=UHU=- spēlējam viņa singla prezentācijas pasākumā galerijā Nia un bija patīkami pārsteigts par muzikāli aizrautīgo un sirsnīgo rosīšanos ap sintezatoriem. Jāpiebilst, ka arī viņa prasmes ir starptautiski pamanītas – -=UHU=- pirmo vinila singlu Constellation mixes ir laidusi klajā pazīstamā izdevniecība International Deejay Gigolo, savukārt jau pirms tam ASV izdevniecība Transient Force izdeva -=UHU=- albumu Ultra sound melodies.
Aicinot YΔCHT, mērķis ir piedāvāt ieskatu aktuālākajās indie mūzikas vēsmās. Tādi popmūzikas novatori kā dziesminieks Devendra Banharts, Deivs Longstrets no Dirty Projectors, Džeimss Mērfijs no LCD Soundsystem un grupa Architecture in Helsinki ir aicinājuši YΔCHT dibinātāju Džonu (Jona) Behtoltu strādāt ar viņiem un ir izteikuši šim Portlendas duetam augstāko atzinību. Jūsmīgus vērtējumus YΔCHT veltījuši arī mūzikas mediji.  Portāls Pitchfork Media ievietojis YΔCHT pēdējo albumu Best New Music sarakstā un nodēvējis to par triumfu. Savukārt izdevums Idolator pat nosauc YΔCHT par kultu. Precīzāks gan ir Village Voice raksturojums, – “Dejošana un domāšana vienlaicīgi – tā ir viņu lieta”, vai arī Rolling Stones un Billboard vērtējumi, – “precīzi programmēta digitālā ausu konfekte” un “sapņainas popdziesmas, kas izklausās kā artefakti no citas planētas”.
Izdevniecība DFA Recordings, kas izdod YΔCHT, ir, tā teikt, inteliģentās deju mūzikas (nejaukt ar IDM) flagmanis, pazīstams ar tādiem māksliniekiem kā LCD Soundsystem, Hot Chip un Black Dice.
Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā nopērkamas par 5 latiem Biļešu Servisa tirdzniecības vietās. Pie ieejas biļetes maksās 7 latus. Biļešu skaits zāles nelielās ietilpības dēļ ierobežots. Vakars sākas 21:00.
Pie reizes atgādinām, ka nedēļu pēc YΔCHT  – 24.oktobrī – Skaņu mežs rīko Teksasas ambientās ģitārmūzikas leģendu Stars of the Lid koncertu Sv.Pestītāja Anglikāņu baznīcā. Tā savukārt ausis veldzēs Braiena Īno (kas arī ir viens no YΔCHT favorītiem) un postroka cienītājiem.
Informācija: www.teamyacht.com, www.myspace.com/andreslooming,  www.myspace.com/universalhumanunderground, www.bilesuserviss.lv

YΔCHT

YΔCHT

-=UHU=-

-=UHU=-

Andres Löo

Andres Löo

Share Button

Relīze: The Wire: “Skaņu mežs ir īpaši ambiciozs; lielākais avangarda festivāls Baltijā”
https://www.skanumezs.lv/lv/2022/relize-the-wire-skanu-mezs-ir-ipasi-ambiciozs-lielakais-avangarda-festivals-baltija/

55th edition of ORF musikprotokoll im steirischen herbst coming this week
https://www.skanumezs.lv/en/2022/55th-edition-of-orf-musikprotokoll-im-steirischen-herbst-coming-this-week/

Load More