ZB Negativus Monofest Valkā

Political Shemale Bob ZB Negativus Monofest laikā Valkā

Political Shemale Bob ZB Negativus Monofest laikā Valkā

Šī gada 21. martā notika jau trešais dexandthecity records organizētais starpgalaktiskais shitcore minifestivāls, kas, kā jau vēsturiski ierasts, notika robežpilsētā Valkā.

Pasākums norisinājās garāžu kooperatīva teritorijā, divās noskvototās garāžās, no kuram viena bija koncertu un deju zāle, savukārt otra mākslinieku backstage ar krāsniņu, madračiem un citiem sūras dzīves atribūtiem.

Pasākumu atklāja viens no grupas puseh pusew dalībniekiem un topošs teātra režisors  Toms Otto Auniņš, izpildot mērenu elektronisku dzīvo improvizāciju ar divām elektroniskām ierīcēm un mikrofonu. Aptuveni pusstundu ilgušās uzstāšanas kulminācija bija mākslinieka ietriekšanās ar galvu griestos, stāvot kājās uz galda.

Pēc Toma Otto Auniņa pasākuma atklāšanas priekšnesuma publikas priekšā stājās duets TV Maskava un MC Koka Naba, kas bija jau tuvāk pasākuma kopējai koncepcijai. Duets izpildīja pīkstošu troksni, izmantojot bērnu plastmasas sintezātoriņus un magnetafoniņus, apvienojot to ar teatrālu priekšnesumu performances laikā. Viens no dalībniekiem pēc neilgas pazušanas parādījās asiņainās apakšbiksēs un citpanētieša maskā, pa to laiku otram dalībniekam atkārtojot  tekstu. – „peža asiņo!!!”. Pēc vienas no teorijām, TV Maskava un MC Koka Naba attēloja no Kārķu meteorīta nokāpušā humanīda sūro ikdienu, dzīvojot Latvijas Republikas teritorijā.

Pēc fantastiska Maskavas un Koka Nabas priekšnesuma, kad pasākuma apmeklētāji jau bija nedaudz iejutušies, publika gaidīja Ex [da] Prihoda (Imants „Kodek” Deksis) un DJ Shitpusher (Gints „Moavaimao” Indejānis) kopējo performanci, kura beigas izrādījās divas savstarpēji nesaistītas uzstāšanās.

Ex [da] Prihods atskaņoja īsu koncertu bērnu bezstīgu ģitārai  un casio sintezatoram. Iejūtoties rokenrola dieva ādā, Ex [da] Prihods ar seksīgām kustībām labākajās heavy metal tradīcijās uzkurināja publiku (jāatzīmē, ka uz to brīdi vienīgā publika bija paši festivāla dalībnieki). Pēc kā sekoja DJ Shitpusher   priekšnesums, izmantojot pašbūvētus un modificētos instrumentus, piemēram casio sintezātorus ar shēmās ievietotiem potenciometriem, tādā veidā kropļojot sintezatora plates  darba režīmus, kas ļauj iegūt neparedzamāku un interesantāku skaņu, laižot to visu caur dažiem efektu pedāļiem.

Pēc Dj Shitpusher performances sekoja īsa pauzīte un publikai priekšā stājās jauna un potenciāla radikālās elektroniskās mūzikas apvienība xanalhandjobcrewx, kuras sastāvā ir Edziks Kaševskis, Marciks 666 un Andrievs Jermaļājevs.

Andrievs Jermaļājevs un Marciks 666 atskaņoja mūziku labako dj manierē, no viena mp3 pleijera un viena kasešu pleijera, profesionāli un smuki to miksējot kopa, ik pa brīdim pielietojos dažus pieslēgtos instrumentiņus un efektus. Pa to laiku  Edziks Kaševskis pildīja MC funkcijas, iesildot skatītājus ar frāzēm, kā „ballīte!” un „hare krishna”. Tiesa gan MC ātri pagura un aizmiga turpat blakus uz skatuves zem soliņa, tāpēc MC pienākums nācās pildīt dīdžejiem.
Līdz ar to vēstījuma tematika nomainījās uz apceri par  nesaprašanu, romiešu sveicieniem un aicinājumu pieņemt Jēzu harizmātu manierē. Kā arī ik pa brīdm kāds no grupas dalībniekiem atkailināja savu miesu, tādejādi veidojot intīmāku saikni ar apmeklētājiem.

Pēc xanalhandjobcrewx publikas priekšā stādījās vakara hedlainers  lietuvietis vai slovāks no Apvienotās Karalistes Political Necroshemale Bob.
Viņa uzstāšanās bija grandiozs šovs, ar savdabīgiem kostīmiem (gāzmaska ar seksti no izlietotām higiēnas paketēm, kartona uzliekamās krūtis, sakārtas mīkstas mantiņas, atkailinātas un  izskūtas ģenetālijas ar uzzīmētiem matiņiem, utt.), aktīvu publikas uzmundrināšanu ar dažādiem politiskiem saukļiem, trakām dejām un citiem Bob īpatnējiem skatuviskiem paņēmieniem. Boba uzstāšanās aizrāva vairumu skatītāju, kas ātri vien pieslēdzās trakulībām – piedziedāja mikrofonā, spēlēja uz Boba instrumentiem un aktīvi dancoja. Muzikāli tas bija miksliņš no dažnedažādām īsām trokšņa un 8bit mūzikas kompozīcijām ko viņš vienkārši atskaņoja no kompaktdisku pleijera.

Nākamie skatuvi ieņēma Alūksnes Lohmetal Crew pārstāvji – duets FaceFuck ar grindcore mūziku, kurā nebija basa līnija (kā apgalvo daži muzikologi – lai klausītāju  sabvūferi nomirtu aiz garlaicības) un pēc viņiem laptop breakcore dzīvais sets no Kojan, kas ievirzīja pasākumu diskotēku deju solī.

Pasākumu noslēdza “mobilkas” mp3 dīdžeji Robots Skranda un Māris Dūmiņš.
Kopumā pasākums izdevās izcili, tika panākta kārtīga un īsta garāžas shitcore atmosfēra, ar optimālu apmeklētāj un dalībnieku skaitu.

Tieši no notikuma vietas,
speciāli skanumezs.lv
Andreivs Zālamans

Share Button