Ansambļa Lemur meistarklase improvizācijā un darbā ar grafisko notāciju.

9. oktobrī, 16:00

JVLMA Lielā zālē

Lemur ir norvēģu improvizētās mūzikas kvartets, kurā piedalās mūziķi, kas vienlīdz pieredzējuši laikmetīgajā kompozīcijā, noizā, frīdžezā, skaņu mākslā un performanču mākslā. Grupas sastāvā ietilpst Hilde Sofija Tāfjūre (mežrags), Lēna Grenagere (čells), Bjornārs Hābestāds (flauta) un Maikls Frensiss Dačs (kontrabass).Kritiķis Tobiass Fišers par grupas otro albumu Aigéan rakstīja šādi: „Septiņu ieraksta skaņdarbu laikā grupas mūzika reti kad kļuva skaļāka par čukstu, tomēr saspringuma un kāpinājuma sajūtas radās no instrumentālistu kaismīgajām saspēlēm un pašas mūzikas teksturālās sarežģītības. Liela daļa mūsdienu aleatoriskās „jaunās mūzikas” atļaujas būt intelektuāli atsvešināta, un līdz ar to nespējīga attaisnot klausītāju uzmanību. LEMUR savukārt ir atraduši zelta vidusceļu starp haosu un niansētību.”

72_dpi_lemur_118

Ansambļa dalībnieki meistarklasē ne tikai ieskatīsies improvizācijas un intuitīvas saspēles jautājumos, bet arī šo procesu robežšķautnēs ar laikmetīgo kompozīciju – Maikls Dačs, piemēram, ir respektēts Kristiana Volfa, Mortona Feldmana, Hovarda Skemptona un Ērla Brauna mūzikas interprets, savukārt Tāfjure nesen pēc slavenā diriģenta Ilana Volkova aicinājuma uzrakstīja kā profesionāliem instrumentālistiem, tā amatieriem paredzētu kompozīciju, kas savu pirmatskaņojumu pieredzēja šī gada festivālā Tectonics Glasgow.

Meistarklase ir piesaistīta festivālam „Skaņu mežs’2015” – 9. oktobrī Lemur sniegts improvizētu priekšnesumu mūzikas namā „Daile”.

Meistarklase norit projekta „Eksperimentālās mūzikas bākas: Rīga – Trumse”ietvaros – tas tiek īstenots, izmantojot 99 000 EUR piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta starpniecību. Projekts paredz muzikālu vērtību apmaiņu starp Latviju un Norvēģiju, un šī meistarklase ir tā centrālā izglītojošā aktivitāte.

Share Button