Atpakaļ pie 1990.gadiem

Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) aicina uz sarunu “Underground mūzikas scēna Latvijā 1990. gados”, kas notiks 26. maijā 18:30 LMC Ofisa galerijā.

Sarunā piedalīsies mūziķu apvienības “Tornis” pārstāvji Jānis Daugavietis un Uldis Gedra, mūziķi Dambis (Raimonds Lagimovs), Kristaps Krēsliņš, mūzikas kritiķis Uldis Rudaks; sarunu vadīs žurnāliste Kristīne Garklāva.

Sarunā 90. gadu kontekstā tiks aplūkota Latvijas mūzikas kopaina, pirmo underground mūzikas festivālu, koncertsēriju un mūzikas izdevniecību rašanās, kā arī šo aktivitāšu nozīme un ietekme uz nākamajām mūziķu paaudzēm.

Pasākums notiek izstādes un sarunu cikla “90tie citām acīm” ietvaros. “9t0ie citām acīm” ir trīsdimensiju papildinājums grāmatai “Deviņdesmitie. Laikmetīgā māksla Latvijā”, ko LMC izdos maija beigās. Izstāde un sarunu sērija radoši ‘atdzīvina’ Latvijas 90-to gadu kultūras un sociālās parādības starpnozaru skatījumā, rosinot izprast šīs dekādes ietekmi uz aktuālajiem mākslas un sociālajiem procesiem mūsdienās.

Izstāde LMC Ofisa galerijā “90tie citām acīm”, kurai dažādu jomu radošas personības izvēlējušās viņuprāt 90-tos gadus raksturojošus artefaktus, būs atvērta līdz 30. maijam. Izstāde piedāvā laikmetam iezīmīgus video materiālus, grāmatas, skaņu ierakstus, fotogrāfijas un citus dokumentus, sadzīves priekšmetus, kā arī jaunizveidotus mākslas darbus un komentārus.

Share Button