Dausteg aicina pārģērbties par dzīvniekiem

Jau vēstīts, ka 19.februārī Rīgā uzstāsties ievērojamā brīvās roka improvizācijas grupa Supersilent un pēc viņiem eksperimentālu deju mūziku spēlēs novatoriskais dīdžeju duets Dausteg. Duetu veido britu jamaikiešu dīdžejs Tonijs Vilsons un norvēģu mūziķis un vizuālais mākslinieks Are Mukelbusts (Mokkelbost), kurš plašāk pazīstams ar savu soloprojektu Single Unit un kā dalībnieks grupā Killl, kura apvieno norvēģu eksperimentālās mūzikas prominences, to skaitā no ansambļa Jaga Jazzist, kam nupat iznācis jauns albums. Kā Single Unit, tā Killl savulaik Rīgā Skaņu meža festivālu laikā atstājuši neatkārtojamu iespaidu ar saviem muzikāli un vizuāli nešpetnajiem un dinamiskajiem šoviem.

Katra Dausteg uzstāšanās ir tematiska. Rīgas seta tēmas ir animisms un mākslīgais intelekts un deja kā rituāls. Tādēļ dīdžeji aicina apmeklētājus ienākot koncertzālē, neatstāt aiz durvīm savu iekšējo dzīvnieku. Lai sniegtu aptuvenu norādi uz vakara noskaņu, dīdžeji iesaka noskatīties Stenlija Kubrika filmas 2001: Kosmosa odiseja  ievadu – http://www.youtube.com/watch?v=ML1OZCHixR0. Tiem, kas būs pacentušies un saģērbušies kārtīgā dzīvnieku kostīmā (ne vien maskā vai ar sejas zīmējumiem), būs lētāka biļete uz koncertu un dīdžeju setu – Ls 6. Šādu biļeti varēs nopirkt pie ieejas koncertā.

Dausteg vecajā norvēģu valodā nozīmē «nāves solis», ko var uztvert kā interpretāciju par deju mūzikas novirziena dubstep tēmu – taču nāves solī ritmu fonā ir metāliskāki un avangardiskāki toņi. Dausteg sevi pieteica pērn Oslo laikmetīgās mūzikas festivāla Ultima ietvaros. Sadarbība dzima apvienojoties dīdžeja un bijušā reivera Vilsona interesei par norvēģu melno metālu un Single Unit talantam nedzirdētā veidā miksēt mūzikas žanrus kā melno metālu, agrīno elektronisku mūziku, hiphopu, laikmetīgo mūziku un improvizācijas džezu. Dausteg spēj panākt, ka cilvēki dejo pie avangarda kompozīcijām. «Kad mēs pērn spēlējām Club Øya (Øya festivāla klubu naktis), cilvēki dejoja pie [mūsdienu komponistiem] Džiančinto Sčelsi, Mortona Feldmana un Ģērģa Ligeti! Ir interesanti noraudzīties, kā klasiskais avangards tiek piezemēts līdz deju grīdas pragmatiskajam līmenim,» saka Single Unit.

Savukārt Supersilent pēc kuriem spēlēs Daugsteg ir leģendārās ierakstu kompānijas Rune Grammofon flagmaņi – tieši ar Supersilent minētā izdevniecība aizsāka norvēģu eksperimentālās mūzikas ekspansiju plašākajā pasaulē.

Koncerts, kas tiek organizēts Skaņu meža koncertsēriju 1-2 cauri! un Prieka māja ietvaros notiks Spīķeru Koncertzālē, Maskavas ielā 4A. Ieeja no 20:00. Biļetes iepriekšpārdošanā Biļešu Servisa tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv. Iepriekšpārdošanā Ls 7 – Ls 10. Pie ieejas – Ls 13, ar dzīvnieku kostīmiem – Ls 6.

Dausteg:
www.b-o-r-g.org
http://www.b-o-r-g.org/dausteg.html
www.myspace.com/killlnorway
www.myspace.com/spykidd

Supersilent:
www.supersilence.net
www.myspace.com/arvehenriksen
www.myspace.com/motorpsychopage

Share Button

Madonā uzstāsies eksperimentālās mūziķes no Ukrainas
https://www.skanumezs.lv/lv/2022/madona-uzstasies-eksperimentalas-muzikes-no-ukrainas/

Relīze: The Wire: “Skaņu mežs ir īpaši ambiciozs; lielākais avangarda festivāls Baltijā”
https://www.skanumezs.lv/lv/2022/relize-the-wire-skanu-mezs-ir-ipasi-ambiciozs-lielakais-avangarda-festivals-baltija/

Load More