Elektroakustiskās mūzikas festivāls PRECIOUS MOMENTS

4. jūnijā NABAKLAB notiks elektroakustiskās un eksperimentālās mūzikas festivāls „Precious moments”, kurā bez pašmāju mūziķiem uzstāsies arī Aki Onda no Japānas un Patrick McGinley no ASV.
„Precious moments” NABAKLAB norisināsies pirmo reizi un uz lielās skatuves bez jau minētajiem ārvalstu viesiem, būs iespēja dzirdēt arī projektus „Bērnu rīts”, „Sound Meccano” un „White Tide”, kuri šajā pasākumā prezentēs albumu. Uz skatuves kāps arī Mārtiņš Roķis, Evgeniy Droomoff un Arturs Punte. Otrā kluba zālē visu nakti skanēs mūzika Bombey, Marimana, Brain, Cliche, Pelmeshkin un citu dīdžeju atskaņojumā.
Pasākuma sākums 19:00, ieeja no 18:00. Biļetes lētāk iespējams iegādāties www.bezrindas.lv

www.nabaklab.lv

Apraksts par mūziķiem, kas uzstāsies „Precious moments”.

Lielajā zālē:
AKI ONDA (Japāna)
Aki Onda ir mūziķis, komponists un fotogrāfs. Dzimis Japānā, pašreiz viņš uzturas Ņujorkā. Onda vislabāk atpazīstams kā projekta “Cassette memories” autors – tajā apkopoti viņa divu desmitgadu laikā savāktie ieraksti, kā sava veida “skaņu dienasgrāmata”. Aki Ondas mīļākais “mūzikas instruments” ir audiokasešu atskaņotājs “Walkman” un tas viņam ir ne tikai ierakstu veikšanas rīks – Onda vairākus “Walkman” izmanto, tos apvienojot ar elektroniku, arī savos koncertos.
Citā savā projektā – “Cinemage” – Aki Onda rada nekustīgu tēlu videoprojekcijas, kuras pavada improvizācija ar akustisko ģitāru.
Aki Onda sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Michael Snow, Ken Jacobs, Alan Licht, Loren Connors, Oren Ambarchi, Jac Berrocal un citiem…
http://www.akionda.net

Patrick McGinley (a.k.a. Murmer) (ASV)
Patrick McGinley ir skaņu un performances mākslinieks, kas dzimis ASV, bet strādājis Eiropā kopš 1996. gada. Laikā no 1996. līdz 1998. viņš dzīvoja Parīzē, kur, savu teātra mākslas studiju laikā, sāka savus skaņas eksperimentus. Pēc došanās uz Londonu 1998. gadā, Patriks sāka skaņu un objektu kolekciju, kas turpmāk tikusi izmantota par pamatu viņa darbiem.
Patrick McGinley sacerējis mūziku vairākām teātra izrādēm, ieskaitot gan savas trupas, gan citu teātru un personu izrādes.
2002. gadā viņš kļuva par vienu no “Framework” dibinātājiem – organizācija, kuras iknedēļas radio raidījumus iespējams dzirdēt Londonas radiostacijas “Resonance” viļņos. Patrick McGinley darbs tiek koncentrēts uz apkārtējās vides skaņām, kuras ikdienā liekas cilvēkiem nebūtiskas, taču kuras, izrautas no konteksta, skan pavisam neierasti – cilvēka elpa, uguns sprakšķēšana, lifta čīkstoņa utt.
http://www.murmerings.com

White Tide
Jaunā albuma prezentācija
Muzikālā apvienība “White Tide” ir eksperimentāls projekts, meklējot skaņu, instrumentu, balss un trokšņu salikumu tā, lai veidotos muzikālā harmonija, kura mums pazīstama zem jēdziena kompozīcija. “WT”, kā ierasts, ir ļoti spēcīgs vizuālais noformējums un, savijoties ar skaņdarbiem, tas mēdz radīt aizkustinošus mirkļus. Mūzika gan veidojas improvizācijas rezultātā mēģinājumos, labākos salikumus atlasot un attīstot. “White Tide” (baltā straume) ir piecu cilvēku salikums, kuriem reizēm pievienojas arī citi personāži. – Jānis Irbe, Pēteris Ķimelis, Verners Biters, Raimonds Celms, Pēteris Brīniņš.
Pamatinstrumenti: ģitāra, mandolīna, didžeredū, vinils, efekti, sintezators, vokoderis u.c.
Pašreiz tiek cītīgi strādāts pie albuma un jauniem projektiem, līdz šim “WT” ir uzstājusies gan dažādos festivālos Latvijā un vairākos elektroniskās mūzikas lokālos.
http://www.myspace.com/whitetidelv
Bērnu rīts
“Bērnu Rīts” ir skaņu ekspromta kolektīvs, kurš nesaista sevi ar formāliem kompozīcijas un izteiksmes līdzekļiem. Kolektīva skaņu eksperimentu pirmsavoti meklējami tādos virzienos kā musique concrete [konkrētā mūzika], sound object art [skaņas objektu māksla], acusmatic [akusmātika] un forest folk [meža folklora]. Savā radošā darbībā kolektīvs izvairās no muzicēšanas tehnikas izkopšanas, dodot priekšroku arhaiskās kolektīvās improvizācijas (precīzāk – ekspromta) izpausmei.
Uzmanība galvenokārt tiek veltīta klausīšanās tehnikai, kuru visprecīzāk apzīmē Pjera Shafera [Pierre Schaefer]”oreille primitive”, jeb pirmatnējā ieklausīšanās māka, kas mūsdienās, pārvarot pilsētu ”svēto troksni”, tiek atklāta no jauna un savā ziņā pārvēršas par mākslu.
http://www.bernurits.com/
Arturs Punte
www.orbita.lv

Mārtiņš Roķis
Rīdzinieks Mārtiņš Roķis pēdējo gadu laikā ir darbojies dažādās ar mūziku saistītās aktivitātēs, īstermiņa projektos, grupās un eksperimentos. Uzstājies kā DJ Latvijas klubos, pasākumos, vadījis raidījumu “Vīzijas” (2002.-2008.) radio Naba ēterā. Projekta Wheelchair Discotheque ietvaros (2005.-2007.) ir tapuši divi mini albumi – “Wheelchair Discotheque” sadarbībā ar Francijas tiešsaistes mūzikas izdevniecības Vaatican Records (http://gestroco.club.free.fr/tympans.htm) un “Straight Avanger & Silly Norman vs Dinsdale” sadarbībā ar tiešsaistes mūzikas izdevniecību Dirty Deal.
http://www.myspace.com/martinsrokis

Evgeniy Droomoff
Agrākais “Yaputma Sound System” taustiņinstrumentālists, dibinājis triphopa kolektīvu “Spinners”, bijis saistīts gan ar eksperimentālās mūzikas izdevniecību “Kolka”, gan radošo apvienību “Orbita”.

Sound Meccano
Projekta “Sound Meccano” autors Rostislavs Rekuta sākotnēji radīja ierakstus “Neuron Communication” radošajā grupā (1999-2001), sadarbojās ar eksperimentālā teātra trupu un producēja “Digits Throw” albumu 2000 gadā.
2001. gadā viņš sāka darboties kā “Sound Meccano” un eksperimentēja ar elektronisko, electro-akustisko un akustisko instrumentu interferencēm.
Rostislavs vada nedēļas raidījumu par jaunumiem mūzikā “NABA” 93.1 FM ēterā, sadarbībā ar žurnalistu Andreju Gorohovu (“Muzprosvet”), un strādā kā radio žurnālists, DJ un pasākumu organizētājs. Kopš 2004. gada ir iesaistījies projektā “Evgeniy Droomoff”. Kopā ar video mākslinieku “DelRay” no Kanādas 2005. gadā radījuši multimediālu darbu “Volokno”. Sadarbojas ar “rx:tx”, “Laton” and “Kokeko”.
www.myspace.com/soundmeccano

DJ zālē:
Bombey (LV)
http://www.myspace.com/olegbombey
Marimana (LV)
http://www.myspace.com/marimanainspace
Le Fleur Du Soleil (LV)Cliché & Brain (LV)
http://www.biocodes.net/
Pelmeshkin (LV)

VJ Wickiss
http://www.klusadaba.lv/wickiss/
VJ PB
www.pb.lv

Share Button