Jekaterinas Petrovas saviļņojumi 2009.gadā un sapņi 2010ajā

2009.gada mīļākie albumi:

Mono – Hymn to the Immortal Wind (postroka pionieri šķiet bija ierakstījuši savu atmosfēriskāko  un liriskāko albumu, izmantojot orķestri)

Fuck Buttons – Tarot Sport (2. britu dueta albums, kas vairs nav tik postroķīgs, kā debijas plate, turpretim šo jauno interpretāciju varētu dēvēt par “trokšņu disko”)

Health – Get Color (eksperimentālais noizroks – mūzikas stils, kas vēl liekas daudzmaz svaigs. Tā ir viņu trešā plate – ekspresīva, dinamiska un skaļa, ar monstrozām perkusijām. Dzīvajā varētu būt ļoti interesanti. Šis gabals ļoti ieteicams: http://www.youtube.com/watch?v=tiO4Tvba800)

Soap and Skin – Lovetune for Vacuum (Talantīga 19 gadīga austriete Anja Plaschg. Tumši grotesks, melodramatisks klavieralbums, – ” ages of delirium cause of my oblivion..”)

S.C.U.M- ļoti jauni puiši no Londonas, bez leibla un jebkādiem ierakstiem šogad tika vairākos vasaras festivālos, kā arī iesildīja The Horrors Eiropas tūrē. Ir redzēti trīskārt šogad. Manas bildes no koncerta Canterbury, The Farmhouse: http://www.flickr.com/photos/avant-hard/sets/72157622713006027/. Viņus salīdzina ar Joy Division un My Bloody Valentine drūmās noskaņas dēļ, taču viņu mūziku raksturo arī zināms misticisms.

Vitalic – Flashmob (vienkārši laba elektronika, nekas jauns, bet melodijas pielīp ātri un neatlīp. Manuprāt, veiksmīgākās dziesmas – One Above One, Terminateur Benelux un Still)

The Raveonettes – In and Out of Control (sociāli traģisks indie albums no dāņu grupas, kas muzicē no 90.gadu beigām, reinkarnējoties no post grunge grupas Psyched up Janis; ir redzēti arī dzīvajā – ļoti ļoti melns rokenrols, kas neatstāj vienaldzīgu. Mana bilde no intīma koncerta (200 cilvēkiem) Londonā: – http://fc00.deviantart.net/fs51/f/2009/257/e/c/The_Raveonettes_by_kateTHEspecial.jpg

2009. gada labākie koncerti:

Peaches 13.12.09. – bijusī vidusskolas pasniedzēja Merrill Nisker ļoti negaidīti pārsteidza fanus uz Londonas KOKO skatuves. Ar 3 iesildītājgrupām viņa iznāca milzīgā, no matiem veidotajā kostīmā, kas slēpa arī seju. Blakus viņas “dejotājas”, diezgan brangas dāmas, vienai uz vēdera tetovējums R.I.P. Peaches bija atraktīvas, jautras un spēja pārsteigt ar katru nākamo gabalu,  bet nepārspīlējot. Pat sasitoties līdz asinīm, Merila turpināja šovu.

Yeah Yeah Yeahs 30.11.09 – Neraugoties uz skaņas problēmām Brixton Academy, Karena apbūra ar saviem krāsainajiem kostīmiem, dziesmu izvēli un milzīgām acīm skatuves fonā, kā arī, protams, klasisko sudraba lietutiņu.

The Mars Volta 14.12.09 – The Forum, Londona. Šī bija mana 3.reize un jāatzīst tā veiksmīgākā, jo stāvēju zāles vidū uz pacēluma, līdz ar to redzēju viņu burvīgās 3D mānīgās dekorācijas, kas bija visnotaļ iespaidīgas un kā parasti ar kultūras kodiem bagātas; un beidzot es arī dzirdēju visu, jo Voltai koncerti mēdz būt tik skaļi, ka aizkrīt ausis. Pie tam vēl grupa bija nospēlējusi gandrīz visus iespējamos vecus hītus un auditorija sirsnīgi pateicās.

Anthony and the Johnsons – HMV koncertzālē maijā beidzot redzēju šo talantīgo vīru,kas toreiz balss problēmu dēļ nieradās Rīgā. Ļoti pļāpīgs, ar teicamu humora izjūtu, un tik pat iespaidīgu balsi ..es gandrīz apraudājos!

2010. gadā gaidu jaunus albumus no:

The Knife sadarbībā ar Planningtorock – Tomorrow, in a Year (1.skaņdarbs jau pieejams par velti http://theknife.net/tommorow-in-a-year-information.html#mailinglist )

Xiu Xiu – Dear God, I Hate Myself

Liars – Sisterworld

Four Tet – There is Love in You

Joanna Newsome

Massive Atteck – Heligoland

These New Puritans – Hidden

Share Button