Pītera Broderika koncertā uzstāsies Dunian

Jau ziņots, ka 12.novembrī Rīgā, Ģetrūdes ielas teātrī (Ģetrūdes ielā 101) spēlēs jaunais un talantīgais ambientās mūzikas un folka komponists un dziesminieks Pīters Broderiks, kas pazīstams arī ar savu darbību grupā Efterklang.  Daudziem ne mazāka interese varētu būt par faktu, ka šajā vakarā pirmo solokoncertu spēlēs arī citas pazīstamas grupas dalībnieks – Latvijas elektroniskās mūzikas jaunais spīdeklis Dunian jeb Artūrs Liepiņš no Dun Dun.

Dunian līdz pat nesenam brīdim nebija parādījies uz Latvijas mūzikas mediju radariem, lai arī jau vasarā caur dažādiem ārzemju emuāriem viņu pamanīja un ļoti atzinīgi novērtēja ne mazums mūzikas interesentu pasaulē. Emuāros bija minējumi, ka viņš ir Latvijas mūziķis, taču bez precīzākas norādes uz to, kas viņš ir. Publikas uzmanībai, protams, izšķirošs bija fakts, ka viņa mūzika no drīz iznākošā ieraksta tika atskaņota pazīstamajā BBC Radio 1 elektroniskās mūzikas diskžokejes Marijas Annes Hobsas raidījumā. Tajā regulāri tiek prezentēti jaunie un talantīgie elektroniskie mūziķi, īpaši no dubstep kopienas. Droši var teikt, ka Hobsa ir karjeru un gaumes veidotāja. Intrigu arī nemazināja interesantie fotoattēli Myspace lapā, kuros bija izgriezta vai aizdūmota Dunian seja.  Intervija ar viņu emuārā www.citamuzika.lv atklāja kārtis. Dunian nekad nebija slēpies, taču arī nebija īpaši reklamējies. Elektronisko mūziku viņš bija sacerējis savā nodabā jau apmēram piecus gadus, taču nebija to nodevis publicēšanai līdz pat pēdējam laikam. Dunian nenoliedz, ka zināms pašapziņas stimuls bija fakts, ka kādu dienu viņam pilnīgi negaidīti pienāca epasts no jau minētās Marijas Annes Hobsas, kurā pasaulslavenā diskžokeje pauda simpātijas pret viņa mūziku. 

Dunian ir iekļauts angļu izdevniecības No Pain In Pop kompilācijā The Bedroom Club un ASV izdevniecības Sweat Lodge Guru vecā, labā audio kasetes formāta split-relīzē.

Informācija: www.myspace.com/peterbroderick, http://www.myspace.com/thisisdunian. Biļetes nopērkamas Biļešu Servisa tirdzniecības vietās no 13.oktobra, www.bilesuserviss.lv. Iepriekšpārdošanā – Ls 7. Koncertā pie ieejas – Ls 9. Ieeja no 20:00

Share Button