Planningtorock papildspēki – māsas Kurševas

Jau ziņots, ka 19.martā Spīķeru Koncertzālē, iezvanot divu jaunu albumu iznākšanu, uzstāsies Planningtorock jeb Džanīne Rostrona (Janine Rostron). Planningtorock ir viena no šībrīža interesantākajām mūziķēm ar dinamiskām performancēm, kurās videoprojekcijas saspēlējas ar oriģināli tērpto, uz skatuves viegli aizsmakušā balsī dziedošo un dejojošo mākslinieci. Šī ziema ir Planningtorock “ražas laiks” – divos drīz gaidāmos albumos materializējas viņas solodarbs izdevniecības DFA Records (mājvieta LCD Soundsystem, Hot Chip, u.c.) paspārnē un sadarbība ar duetu The Knife.
Planningtorock koncerta īpašās viešņas būs mākslinieces Liene un Maija Kurševas, kas pie reizes arī ir māsas. Līdzīgi kā Planningtorock, viņas prezentēs muzikālu performanci. Taču, ja Planningtorock apspēlē futūrismu, tad Kurševu priekšnesums būs ar kariķēti feministisku piešprici. Kurševas ir ēverģēlīgas lauku meitenes ar zemniecisku krampi, tiešu skatienu un smalku dvēseli, kas ir kļuvušas par respektētām galvaspilsētas māksliniecēm. To var arī nolasīt Maijas Kurševas autobiogrāfiskajā apcerējumā ar zināmām atskaņām no Jāņa Akurātera Kalpa zēna vasaras: “Pagalmā labākais bija paslēpes tumsā, un “kazaki- razboiņiki” jau aptvēra teritoriju līdz kaimiņu kūtīm. Man diezgan vēlu izauga pupi, tāpēc atšķirībā no citām meitenēm, sanāca noturēties nenoķertai diezgan ilgi. Deviņdesmitajos pa sertifikātiem nopirkām zemi. Beidzot varēju slaukt govi, kazu, vārīt cūkām ēst, maisīt ar lāpstu betonu mājas pamatiem, mest no spaiņa minerālmēslus uz cukurbietēm un sēdēt vagā. Nez kāpēc mūsu lopi bija izauguši par riktīgām ciema slotām un nācās viņus bieži meklēt pa visu pagastu. No seriāla “Prosta Marija” neko daudz nedzirdēju. Bija jātur rokas uz uzpampušajām ausīm, lai vecāki neredz Jelgavas tirgū pirktos auskarus “zvaigznītes”. Tos divus kilometrus no skolas uz mājām ar draudzeni vilkāmies pusdienu, pielīdzinot grāvjos zāli un rijot saldo baltmaizi. Ja sapņos redzu kādu no vidusskolas klasesbiedriem, tie biežāk ir murgi, kuros man klājas diezgan bēdīgi. Esmu mācījusies astoņās skolās. Ceturtā ir Lielplatones pamatskola. Piektā- Jelgavas internātskola bērniem ar pasūdīgu skeletu. Bet, nu nekas, vairāk par gadu mani tur nenoturēja. Amatniekos iemācījos amatu un vēl citas lietas. Tagad dzīvoju un strādāju Andrejsalā.”
Informācija: www.myspace.com/planningtorock. Biļetes Biļešu Servisa tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv, Ls 6 – Ls 8. Koncertā pie ieejas – Ls 10.

Share Button

6 domu par “Planningtorock papildspēki – māsas Kurševas

  1. Kādā ziņā Planningtorock apspēlē furtūrismu? Tiešām pagājušā gadsimta sākuma itāļu fenomena veidā jeb vienkārši tādā tautas izpratnē, ar futūrismu domājot jebko, kas saistīts ar vīzijām par nākotni?

  2. Varbūt tas nav tik svarīgi, jo gan strikti, manifestos noformulētais itāļu futūrisms, gan vienkāršās tautas futūrisms, būtībā ir viens un tas pats (galu galā, itāļu futūristi aizgāja populistiskā fašismā) – mēģinājums izbēgt. Šķiet, Planningtorock pati to pasaka vislabāk, atbildot uz jautājumu, ko viņai uzdevu:

    When is the new album released and why is it named Planet 9?

    In the near future – sometime this year – the title “planet 9” is taken from one of the songs on the record and is about escapism and loosely influenced by Doris Lessings science fiction novel “The representative of Planet 8”

  3. Hehe, smart as fuck gan:) Hm, nu nav gan viens un tas pats. Tauta futūrismu lieto visur nevietā saistībā ar fantāzijām par nākotni (turklāt visbiežāk ar nākotni saprotot fantāzijas vispār), savukārt tādas itāļu futūrisma pamatdendences kā spēks, ātrums, agresija utt. tiešā veidā ar nākotni nemaz nav saistītas. Un tas, ka tautas primitīvās domāšanas un futūrisma galējā punkta, fašisma, vienojošais faktors ir to sakrišana popularitātē, ir spekulācija. Un, ja tas nav svarīgi, tad kāpēc šo vārdu minēt relīzē? Bet tas, protams, ir retorisks jautājums, zinot anotāciju reklāmiskās īpatnības. Bet tas par to vēlmi izbēgt gan ir jauki. Tā tad arī vajadzēja rakstīt. Paldies, Viestard!

  4. sagaidāms lielisks pasākums, nu ko gan lieki mutes brūķēt. Kam nepatīk, var palikt mājās – tik viegli tas ir.

  5. Ja kāds nesaprata – runa jau bija par relīzi jeb precīzāk vienu nepareizi pielietotu vārdiņu. Planingtoroka jau man patīk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *