Rīgā uzstāsies PLANNINGTOROCK

19.martā Spīķeru Koncertzālē, iezvanot divu jaunu albumu iznākšanu, uzstāsies Planningtorock jeb Džanīne Rostrona (Janine Rostron). Planningtorock ir viena no šībrīža oriģinālākajām mūziķēm ar eksplozīvām performancēm-popoperām, kurās videoprojekcijas saspēlējas ar oriģināli tērpto, uz skatuves viegli aizsmakušā balsī dziedošo un dejojošo mākslinieci. Šī ziema ir Planningtorock “ražas laiks” – divos tūdaļ gaidāmos albumos materializējas viņas solodarbs un sadarbība ar duetu The Knife.
Savā mūzikā šī klasiski skolotā vijolniece brīvi jauc glamroku, hiphopu, klasisko mūziku un elektroniku. Planningtorock ekscentriskos radošos instinktus 2006.gadā pamanīja pazīstamā electroclash izdevniecība Chicks on Speed Records, kas izdeva viņas augsti vērtēto debijas albumu Having It All. Mēģinot raksturot minētā albuma daudzveidīgumu, žurnāls TANK rakstīja, – “Fascinējošs autsaidera šovs – daļēji Džārviss Kokers, daļēji Vendija Karlosa. (..) Having it All ir vitāla Bovija, Bolana un Džoplinas sintēze.” 2006.gada pavasarī, pēc minētā albuma iznākšanas, Planningtorock viesojās Skaņu meža festivālā. Kopš tā laika viņas atpazīstamība ir augusi un viņa ir pavadījusi lielu daļu laika, strādājot ar tādiem mūziķiem kā LCD Soundsystem, Hot Chip, Peaches and The Knife. Kā vizuālā māksliniece, Planningtorock ir izstādījusies tādās galerijās kā MAMA (Roterdama) un Tate Modern (Londona).
Šopavasar viņas jaunais albums Planet 9 gaidāms izdevniecībā DFA Records, ko vada Džeimss Mērfijs, kas pazīstams ar minēto projektu LCD Soundsystem. Uzstāšanās Rīgā apsteidz Planningtorock pavasarī paredzēto Eiropas tūri drīz gaidāmā albuma izdošanas sakarā un būs viens no pirmajiem koncertiem, kurā varēs dzirdēt viņas jauno repertuāru. Atgādināsim, ka pērnajā rudenī Spīķeru koncertzālē viesojās citi mūziķi no DFA Records izdevniecības – duets YΔCHT.
Savukārt 1.martā iznāk albums Tomorrow, in a Year un tādējādi materializējas Planningtorock divu gadu ilgā sadarbība ar duetu The Knife, kopīgi veidojot elektro-operu par Čārlzu Darvinu.
19.martā Rīgā no Planningtorock var gaidīt koncertizrādi kariķēta futūrisma garā, kurā romantika maisīta ar satīru un ekshibicionistisku jutekliskumu.
Informācija: www.skanumezs.lv, http://www.myspace.com/planningtorock. Biļešu pārdošana tiks izsludināta drīzumā.

Share Button