Rīt – A Hawk And A Hacksaw

Otrdien, 20.jūlijā, “Dirty Deal Café” Rīgā savu koncertu sniegs viena no ievērojamākajām mūsdienu tautas jeb folkmūzikas apvienībām “A Hawk And A Hacksaw”, ziņo koncerta organizētāji Skyr. Grupas kodolu veido un bieži vien koncertos divi vien arī uzstājas bundzinieks un akordeonists Džeremijs Bārnss (Jeremy Barnes) un vijolniece Hetere Trosta (Heather Trost). Pirms A Hawk And A Hacksaw aizsākšanas tūkstošgades sākumā Albukērkā, ASV Ņūmeksikas štatā, Bārnss bija pazīstams kā pagājušā gadsimta 90.gadu neatkarīgās mūzikas kulta grupas Neutral Milk Hotel bundzinieks.

Ļoti iespējams, ne pasaule, ne daļa Latvijas publikas nebūtu iepazinuši jauniņā Zakarija Frensisa Kondona (Zachary Francis Condon) Eiropas ceļojumu iespaidus un skatījumu uz Balkānu un Austrumeiropas tautu mūziku, ja vien jaunietis savulaik nebūtu lūdzis padomu un palīdzīgas rokas Bārnsam un Trostai darbā studijā pie sava pirmā albuma. Nu Zakariju un viņu pavadošos mūziķus (iesākumā arī Bārnsu un Trostu) visa pasaule pazīst ar nosaukumu Beirut…

A Hawk And A Hacksaw šāda paša nosaukuma debijas ierakstu Dž. Bārnss 2002.gadā Francijā īstenoja viens, izmantojot vistu, dažas zosis, gongus, kaķus, pīli, karotes, skārda gabalus un pa melodiskam instrumentam. Izceļojiejies pa pasauli un, staigādams pa Prāgas ieliņām galvā sacerējis materiālu AHAAH otrajam albumam “Darkness At Noon”, Bārnss ierakstu sesijās ap sevi sapulcēja vairākus pavadošos mūziķus, to skaitā arī Heteri Trostu, savu mammu, kuru pierunāja spēlēt arfu, kā arī Džefu Magnumu (Jeff Magnum) no Neutral Milk Hotel. Turpmāko gadu laikā sekoja nebeidzami izpētes braucieni un koncertturnejas pa pasauli, allaž mainīgi viesmūziķi gan koncertos, gan ierakstot AHAAH trešo studijas albumu “The Way The Wind Blows”. 2007.gadā pēc kopīgas Eiropas koncerttūres duets ar The Hun Hangar Ensemble no Budapeštas ierakstīja un ierobežotā tirāžā izdeva 8 dziesmu EP/ DVD un turpmākos divus gadus pavadīja, dzīvojot Budapeštā, iepazīstot vietas, lietas un cilvēkus un smeļoties iedvesmu savam nākošajam studijas albumam. 2008.gadā AHAAH uzstājās divos All Tomorrow’s Parties festivālos, pēc viena no kuriem tobrīd no pelniem atdzimušie Portishead uzaicināja Bārnsu un Trostu būt par pirmajiem mūziķiem, kas jebkad devušies kopīgā koncertturnejā ar britu triphopa leģendām.

Share Button