Sāk tirgot biļetes uz A Hawk And A Hacksaw

Ir sākusies biļešu tirdzniecība uz otrdien, 20.jūlijā, “Dirty Deal Café” Rīgā paredzēto ievērojamās mūsdienu tautas jeb folkmūzikas apvienības “A Hawk And A Hacksaw” koncertu, ziņo koncerta organizētāji SKYR. Pirmo 30 biļešu cena ir Ls 6.00. Tuvojoties koncerta dienai, tās kļūs dārgākas. Biļetes pieejamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē www.bezrindas.lv.

Grupas kodolu veido un bieži vien koncertos divi vien arī uzstājas bundzinieks un akordeonists Džeremijs Bārnss (Jeremy Barnes) un vijolniece Hetere Trosta (Heather Trost). Pirms A Hawk And A Hacksaw aizsākšanas tūkstošgades sākumā Albukērkā, ASV Ņūmeksikas štatā, Bārnss bija pazīstams kā pagājušā gadsimta 90.gadu neatkarīgās mūzikas kulta grupas Neutral Milk Hotel bundzinieks.

Ļoti iespējams, ne pasaule, ne daļa Latvijas publikas nebūtu iepazinuši jauniņā Zakarija Frensisa Kondona (Zachary Francis Condon) Eiropas ceļojumu iespaidus un skatījumu uz Balkānu un Austrumeiropas tautu mūziku, ja vien jaunietis savulaik nebūtu lūdzis padomu un palīdzīgas rokas Bārnsam un Trostai darbā studijā pie sava pirmā albuma. Nu Zakariju un viņu pavadošos mūziķus (iesākumā arī Bārnsu un Trostu) visa pasaule pazīst ar nosaukumu Beirut…

A Hawk And A Hacksaw šāda paša nosaukuma debijas ierakstu Dž. Bārnss 2002.gadā Francijā īstenoja viens, izmantojot vistu, dažas zosis, gongus, kaķus, pīli, karotes, skārda gabalus un pa melodiskam instrumentam. Izceļojiejies pa pasauli un, staigādams pa Prāgas ieliņām galvā sacerējis materiālu AHAAH otrajam albumam “Darkness At Noon”, Bārnss ierakstu sesijās ap sevi sapulcēja vairākus pavadošos mūziķus, to skaitā arī Heteri Trostu, savu mammu, kuru pierunāja spēlēt arfu, kā arī Džefu Magnumu (Jeff Magnum) no Neutral Milk Hotel. Turpmāko gadu laikā sekoja nebeidzami izpētes braucieni un koncertturnejas pa pasauli, allaž mainīgi viesmūziķi gan koncertos, gan ierakstot AHAAH trešo studijas albumu “The Way The Wind Blows”. 2007.gadā pēc kopīgas Eiropas koncerttūres duets ar The Hun Hangar Ensemble no Budapeštas ierakstīja un ierobežotā tirāžā izdeva 8 dziesmu EP/ DVD un turpmākos divus gadus pavadīja, dzīvojot Budapeštā, iepazīstot vietas, lietas un cilvēkus un smeļoties iedvesmu savam nākošajam studijas albumam. 2008.gadā AHAAH uzstājās divos All Tomorrow’s Parties festivālos, pēc viena no kuriem tobrīd no pelniem atdzimušie Portishead uzaicināja Bārnsu un Trostu būt par pirmajiem mūziķiem, kas jebkad devušies kopīgā koncertturnejā ar britu triphopa leģendām.

Arī pagājušogad izdotais “Délivrance” tika ierakstīts Budapeštā ar dažādu vietējo mūziķu palīdzību. Ierakstu ar sajūsmu uzņēmuši ne tikai dueta talanta cienītāji un pasaules mūzikas gardēži, bet arī mūzikas kritiķi. Ar gluži vai ķirurga precizitāti uzšķērstā un sev vien zināmiem paņēmieniem pārstādītā grieķu, turku, čigānu un citu reģiona tautu mūzika, kurai piejaucētas klezmer un mariachi molekulas, kā arī tikko manāms balss gēns, iejūsminājusi daudzus. Ar “Délivrance” duets sevi ir pilnībā pretnostatījuši vuāristiskajam čigānu popmūzikas šikam, kuru pārstāv iepriekš jau minētie Beirut un daža laba cita “falšās” Balkānu mūzikas apvienība.

Informācija par biļešu tirdzniecību uz koncertu 20.jūlijā Dirty Deal Café Rīgā (Maskavas 12-k2) sekos!

Internetā:

ahawkandahacksaw.blogspot.com

myspace.com/ahawkandahacksaw

theleaflabel.com/ahaah

Share Button