Šodien – BRIGHTER DEATH NOW

Šī gada 2.jūlijā ekskluzīvā koncertā Rīgā viesosies viens no Eiropas ekstrēmās mūzikas tēviem – Roger Karmanik jeb Brighter Death Now no Zviedrijas. 
Viņš ir arī viena no ietekmīgākajiem Eiropas neatkarīgās mūzikas leibliem – Cold Meat Industry dibinātājs un vadītājs. 

Roger Karmanik savas teju jau 30 gadu ilgušās muzikālās gaitas aizsācis 1980.gadu sākumā, spēlējot post-industrial projektā Enhänta Bödlar, kā arī solo, Brighter Death Now priekšgājējos Bomb The Daynursery un Lille Roger. Pēdējos divos jau parādījās viņa vēlākajiem darbiem raksturīgās tēmas – nāve, apsēstības, psihozes, noziedzība, pornogrāfija – samaisītas un savirpinātas vienā, pēc maitas smakojošā virtenē, kas ievīstīta apātiski melna humora plīvurā. 
Brighter Death Now mūzikai, šķiet, visatbilstošākais raksturojums ir death industrial. Tā satur smagas un ļoti zemas atmosfēriskās vibrācijas, papildinātas ar ellīgu analogo sintezatoru kaukoņu, apdullinošu sistemātisku nekro-pulsu, tematiskiem sampliem, industriālām graboņām, klaudzieniem un žvadzoņām, ko pāršalc modulēts baltais troksnis un provokatīvas klaigas. 

No smagnēja ambient līdz power electronics, Brighter Death Now neapšaubāmi ir viena no vistumšākajām ikonām post-industriālajā un laikmetīgajā mūzikā kopumā. Roger Karmanik ir šaušalu uzdzenošu frekvenču ģenerēšanas un komponēšanas meistars, kas strikti pieturās pie vecās skolas industrial un pagrīdes elektronikas tehnikām skaņradē, un panciski nihilistiskās pieejas skatuviskajam tēlam. Šis pretrunīgais muzikālais tēls internetā visai trāpīgi raksturots kā draisks skuķis, kas vienā acumirklī var emulēties maniakālā slepkavā. 

Slaktiņi, traģikomika, spermas šaltis, ģimeņu Tv šovi un 70’o patēriņ-produktu reklāmu melodijas – galvu reibinošais Brighter Death Nowkokteilis, ko pieprasījuši, pasūtinājuši un baudījuši ne mazums, nu pirmo reizi līs pāri rīdzinieku un viņu viesu sejām, žaketēm un kleitām. 

Otrs vakara viesis ir Maskavietejanadark , kas ir starptautiski zināma Dj, un viņas tribal/ rhythmic noise projekts 
Darkrad. Janadark ņēmusi dalību tādos pasākumos kā Forms of Hands, Machinenfest, Wave Gothic Treffen, kā arī ir viena no zināmākajiem organizatoriem/ promoteriem Krievijas industriālajā scēnā, vadot regulāros Tanzfront pasākumus Maskavā un net-radio Radio Dark. 
Darkrad [Ru]ir smagās ritm-industrijas sintēze ar tribal un experimental elementiem, katrā koncertā paredzot vietu arī negaidītiem, improvizētiem risinājumiem. Viņa ir dalījusi vienu skatuvi ar tādiem grandiem kā Brighter Death Now, Irm, Allerseelen, Mono No Aware, Mimetic, Cervello Electronico, Noisuf-x, This Morn’ Omina, P.A.L., kā arī uzstājusies kopprojektā ar Empusae. 

Vakara viesus iesildīs viens no vietējās pagrīdes elektronikas enigmām – Toms Šiklovs ar projektu 
Psihodezinfekcija. Toma darbība ir nesasaistīta, tā sniedzās no ambient līdz harsh noise, musique concrete līdz dub un breakcore, projektos Ballet Rachitis, Bērnu Rīts, Stalkspace (ar Antitreality), Zemnieks un Kosmoss (ar Tesa basistu) un Mega. 
Metafizika, anarhija, sirdsapziņas džihāds, haoss un patiesība/-s, audiālais eksorcisms. 
Psihodezinfekcija ir dziļi personiskas dabas projekts, kas šajā koncertā uzstāsies ar atmospheric noise/ death ambient programmu. Projekta uzstāšanos papildinās Rēga priekšnesums, kas industriālās scēnas un performances aprindās labi zināms kā Zyrnys jeb Shtangists – ekspresīva persona, kas ar saviem šok-priekšnesumiem atstājis dziļas sliedes vietējā undergrounda skatuves mākslā. Rēgs ir zināms arī ar dalību grupās Posts, V.S.K.B., Spararats un Barodarho. 

Par vakara sistemātisko ritm-tektoniku gādās Janadark, savukārt aukstas industriālās vakariņas servēs Skd un Svetlana. 

Pasākumā varēs vērot trash kino izlasi, kā arī būs iespējams iegādāties Cold Meat Industry un Sturm izdevniecību produkciju. 

Uzmanību! Lai iekļūtu pasākumā, obligāti jāierodas ar izdrukātu caurlaidi, ko var iegūt sturmmandat.com pasākuma sadaļā. Paldies pa sapratni. 

Koncerts noris sadarbībā ar Europa City Riga hotels, Radi Naba un Cold Meat Industry.

www.sturmmandat.com/component/content/article/99-events/491-sturmbunker-cold-meat-industry.html

biedrība Sturm, skd@sturmmandat.com

Share Button