Šodien – “GAISMAS VĒTRA”

Koncertklubā “Nabaklab” šovakar (20.oktobrī) ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs viesosies smagnēji eksperimentālās ģitārmūzikas apvienība no Ņujorkas “A Storm Of Light”. Koncertu organizē apvienība SKYR, kas ir atbildīga par virkni kvalitatīvu eksperimentālās rokmūzikas koncertu sarīkošanu Latvijā pēdējo gadu laikā. 

“A Storm Of Light” ir pirms vairākiem gadiem mūziķa un mākslinieka Džoša Greiema (Josh Graham) dibināts eksperimentālās smagās ģitārmūzikas kolektīvs. Jau vairāk nekā desmit gadus kādreizējais grupu “Red Sparowes” un “Battle Of Mice” ģitārists Greiems ir arī grupas “Neurosis” sestais dalībnieks – videoklipu, koncertu vizualizāciju, albumu noformējumu un ar grupu saistīto suvenīru dizaina autors. Grupas pastāvēšanas laikā Greiema un kādreizējā “Tombs” basģitārista Domenika Seitas (Domenic Seita) veidotais kodols palicis nemainīgs.

Līdz šim izdoto abu studijas albumu – “And We Wept the Black Ocean Within” (2008) un “Forgive Us Our Trespasses” (2009), kā arī ar duetu “Nadja” kopīgi izdotā splita “Primitive North” (2009) ierakstu sesijas un tiem sekojošās koncertturnejas pucējušas vairākus viesmūziķus – Džārbo (Jarboe), Lidiju Lanču (Lydia Lunch), Vinsentu Sinjorelli (Vincent Signorelli) no “Swans”, Džoelu Hamiltonu (Joel Hamilton) no “Battle Of Mice” un “Book Of Knots”, un vairākus citus. Šī gada Eiropas rudens turnejā bez Greiema un Seitas dosies arī BJ Graves no “U.S. Christmas” (bungas) un Zora Ataša (Zohra Atash) no “Religious To Damn”.

Salīdzinoši neilgajā pastāvēšanas laikā “A Storm Of Light” sevi jau apliecinājuši kā prasmīgus stāstniekus, jo katrs ieraksts un dzīvā uzstāšanās balstīta vienotā apokaliptiskā konceptā. “Ir vienkārši jāpaveras sev apkārt, lai saprastu, uz kurieni ejam,” pēdējā ieraksta noskaņu komentē Greiems. “Albums iezīmē cilvēces ceļojumu pretim aizmirstībai, kad modīsies planēta un svaru kausus nosvērs atpakaļ sev vēlamajā stāvoklī. Domāju, lieki piebilst, ka cilvēces izredzes šajā situācijā nav diez ko rožainas…”

Share Button