Supersilent koncerts ATCELTS! Dausteg būs

Šodien Spīķeros paredzētais Supersilent koncerts diemžēl ir atcelts mūziķa slimības dēļ. Par to ļoti atvainojamies! Koncerta biļešu īpašnieki naudu varēs atgūt sākot ar 20:00 šovakar pie ieejas DIRTY DEAL CAFÉ Maskavas ielā 12/k2 (nevis pārsimt metrus tālāk esošajā Spīķeru Koncertzālē, Maskavas ielā 4A, kur bija paredzēts Supersilent) vai arī jaunnedēļ ar pārskaitījumu no Biļešu Servisa, aizpildot veidlapu, kas atrodama saitē  www.bilesuserviss.lv/Bilesu_atgriesanas_akts.doc. Veidlapu var sūtīt elektroniski info@bilesuserviss.lv vai pa pastu uz adresi Biļešu Serviss, Dzirnavu iela 60-4, Rīga, LV 1050,  (tel. 67105220).
Dausteg avangarda dīdžeji, kam paredzēts uzstāties pēc Supersilent, spēlēs jau minētajā Dirty Deal Café, Maskavas ielā 12/k2. Duetu veido britu jamaikiešu dīdžejs Tonijs Vilsons un norvēģu mūziķis un vizuālais mākslinieks Are Mukelbusts (Mokkelbost), kurš plašāk pazīstams ar savu soloprojektu Single Unit un kā dalībnieks grupā Killl, kura apvieno norvēģu eksperimentālās mūzikas prominences, to skaitā no ansambļa Jaga Jazzist, kam nupat iznācis jauns albums. Kā Single Unit, tā Killl savulaik Rīgā Skaņu meža festivālu laikā atstājuši neatkārtojamu iespaidu ar saviem muzikāli un vizuāli nešpetnajiem un dinamiskajiem šoviem.

Katra Dausteg uzstāšanās ir tematiska. Rīgas seta tēmas ir animisms un mākslīgais intelekts un deja kā rituāls. Tādēļ dīdžeji aicina apmeklētājus ienākot koncertzālē, neatstāt aiz durvīm savu iekšējo dzīvnieku un saģērbties dzīvnieka kostīmā. Lai sniegtu aptuvenu norādi uz vakara noskaņu, dīdžeji iesaka noskatīties Stenlija Kubrika filmas 2001: Kosmosa odiseja  ievadu – http://www.youtube.com/watch?v=ML1OZCHixR0.

Dausteg vecajā norvēģu valodā nozīmē «nāves solis», ko var uztvert kā interpretāciju par deju mūzikas novirziena dubstep tēmu – taču nāves solī ritmu fonā ir metāliskāki un avangardiskāki toņi. Dausteg sevi pieteica pērn Oslo laikmetīgās mūzikas festivāla Ultima ietvaros. Sadarbība dzima apvienojoties dīdžeja un bijušā reivera Vilsona interesei par norvēģu melno metālu un Single Unit talantam nedzirdētā veidā miksēt mūzikas žanrus kā melno metālu, agrīno elektronisku mūziku, hiphopu, laikmetīgo mūziku un improvizācijas džezu. Dausteg spēj panākt, ka cilvēki dejo pie avangarda kompozīcijām. «Kad mēs pērn spēlējam, cilvēki dejo pie [mūsdienu komponistiem] Džiančinto Sčelsi, Mortona Feldmana un Ģērģa Ligeti! Ir interesanti noraudzīties, kā klasiskais avangards tiek piezemēts līdz deju grīdas pragmatiskajam līmenim,» saka Single Unit.

Deju vakars tiek organizēts Skaņu meža koncertsērijas Prieka māja ietvaros. Tas notiks Dirty Deal Café, Maskavas ielā 12/k2. Ieeja no 20:00. Biļetes: 99 santīmi. Informācija: www.skanumezs.lv

Dausteg:
www.b-o-r-g.org
http://www.b-o-r-g.org/dausteg.html
www.myspace.com/killlnorway
www.myspace.com/spykidd

Share Button

17 doma par “Supersilent koncerts ATCELTS! Dausteg būs

 1. žēl.vai tas nozīmē,ka koncerts nenotiks arī nevienā citā datumā?

 2. vai tas ir saistīts ar datu noplūdi no VID datu bāzes?

 3. Iespējams, ka koncerts notiks nākošās tūres ietvaros – bet nu tas ir tikai novembrī

 4. Es ceru, ka mūziķis nav saslimis dēļ datu noplūdes

 5. bet var būt viņam kāds piepalīdzēja ….kā saka, saslimt?

 6. tas ka cilvēki nav iegādājušies organizatoru cerēto daudzumu biļešu iepriekšpārdošanā nenozīmē ka mūziķim ir “jāsaslimst”. tā nevajag!

 7. Interesanti, kā paši organizatori nosauks vakardienas notikumu?
  Man versija 2 piedzērušies winamp dj, nekāda sakara ar avangarda dīdžeji.
  Dirst vaig mazāk un nenodarboties ar glītrakstīšanu!

 8. Ak tad dzēšama komentārus?
  Es saku ka vakardienas abiem piedzērušajiem winamp dj nav nekāda sakara ar avangardu!

 9. Jūsu neticība mūsu teiktajam tikai liecina par Jūsu neticību cilvēkiem. Lūdzu, nevainot mūs melos – tas ir melīgi no Jūsu puses. Un jā – biļetes nepirka, cik būtu gribējies, bet ja Jūs zināt Skaņu mežu, tad Jums sen vajadzētu zināt, ka tikpat kā visi visi mūsu organizētie pasākumi ir mīnusos. Mūsu mērķis nav peļņa, bet Rīgas koncertdzīves uzturēšana. Man ir reāli piegriezies klausīties nihilistiskajos komentāros, ka koncertu atcēlām tādēļ, ka nepirka biļetes. Ja tas būtu tas iemesls, mēs arī to pateiktu. Mākslinieks saslima un basta. Lūk, te tas rakstīts (tas gan paredz, ka Jūs zināt norvēģu valodu):
  Kjell Kalleklev United States
  To: viestarts@skanumezs.lv
  Subject: SV: SV: signert kontrakt og de tekniske listene
  Hei Viestarts
  En av musikerne ble akutt syk på hotellet på Gardermoen i morges, det betyr at de ikke kan kommer. De skal ut på turne i november så de kan evt. Komme tilbake da.
  Jeg beklager dypt at de ikke kommer og vil returnere innbetalt honorar på mandag.

  Vennlig hilsen
  Kjell

 10. Laikam tu pats biji piedzēries, ka nepamanīji, ka viņi spēlēja no platēm. Tā ka nav ko izplatīt negatīvus komentārus par dj setu, kurā spēlēja tik daudzveidīgu mūziku, kuru parasti trulās Rīgas disenēs nedzirdēt. Un vispār iemācies rakstīt latviski pirms komentē.

 11. ;D

  man patīk, ka Viestarts tik ļoti tuvu ņem pie sirds tipisku latviešu interneta dirsēju spriedelējumus. Tas ir seksīgi.

 12. skaidra lieta – tu centies un velc uz rīgu fantastiskus māksliniekus, bet kaut kādi mazi krāniņi čīkst un neko nedara. sliktie mazie krāniņi jopcik.
  viestart, turies.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *