Basģitāras virtuozs Sīdžejs Boids Rīgā

Informācijas avots : ULVE Agency

Basģitāras virtuozs Sīdžejs Boids Rīgā

Piektdien, 21.oktobrī, plkst. 21:00 kafejnīcā Taka savu uzstāšanos sniegs amerikāņu izcelsmes basģitārists un instrumentālists Sīdžejs Boids.

Sīdžejs Boids (CJ Boyd) ir basģitārists un mūsdienu klasiskās un eksperimentālās mūzikas komponists “bez noteiktas dzīvesvietas”. Dzimis Kalifornijā, dzīvojis vairākās pilsētās Amerikas Savienotajās Valstīs un Eiropā, viņš un viņa radītā mūzika nebeidzami atradusies, un aizvien atrodas, nepārtrauktā kustībā.
Boida daiļradē veiksmīgi sasaucas telpiskums un meistarība pār sevis izvēlēto instrumentu, melanholija un rotaļīgums tā pārvaldīšanas spējā.
Bez šaubām viņa dziesmas bagātinājušās, pateicoties dažādu mūziķu ietekmēm- starp tiem atrodami kontrabasa izcilnieki Čārlzs Minguss un Edgars Meijers, kas atstājuši neizdzēšamas pēdas džeza mūzikas vēsturē. Turpretī izjustais estētiskums sliecas sekot minimālisma komponistu Stīva Reiha un Filipa Glāsa daiļrades šķietami neiespējamajai savienībai ar to, ko varētu saukt par maksimālismu Bēthovena kamermūzikā.
Boids zināms arī kā improvizācijas grupas The Kirtan Choir dalībnieks.
Vakara muzikālajā programmā mūzika “gardēžiem” no Asnātes muzikālajiem krājumiem.
Kafejnīca Taka atrodas Miera ielā 10, Rīgā.
Ieeja no plkst. 20:00, bez maksas.

http://twitter.com/ULVE_
http://www.cjboyd.com

Share Button