Ceturtdien – Andris Dzenītis, piektdien – DJ Krii, sestdien – Gintas K un plašu apmaiņa

Ceturtdien, 2.jūnijā “Skaņu meža” bāriņā/ierakstu veikalā Miera ielā 12 pulksten 21:00 ar elektroniskās mūzikas koncertu uzstāsies latviešu komponists Andris Dzenītis.
A.Dzenīša vijoļu un klavieru sonātei “Pamestie” tika piešķirta Komponistu savienības kamermūzikas balva, kad viņam bija vien 16 gadi (1994.gadā). Vēlāk viņš kā Herdera stipendijas laureāts studēja kompozīciju Vīnes Mūzikas un drāmas skolā, bet pēc tam Latvijas Mūzikas akadēmijā (pie Pētera Plakida) un Lietuvas Mūzikas akadēmijā.
A.Dzenīša mūzika ir tikusi atskaņota Latvijā un ārpus tās. To ir izpildījuši starptautiski pazīstami kolektīvi kā Latvijas Radio koris, Rīgas kamermūziķi, Sinfonietta Rīga, Kroumata perkusiju ansamblis Stokholmā, Paragona ansamblis Glāzgovā, Reinberta Eversa un Pierrot Lunaire ansamblis Vīnē, Caput Īslandē,  Deutsche Radio Philharmonie Saarbruecken – Kaiserlautern diriģenta Karela Marka Šišona vadībā.
A.Dzenītis arī ir aktīvs kā mūzikas kritiķis un žurnālists, strādājot par žurnāla “Mūzikas saule” redaktoru. Kā skaņu mākslinieks viņš ir strādājis ar virkni latviešu vizuālajiem māksliniekiem kā Oļegu Klimoviču un Gintu Gabrānu. Šobrīd komponiss strādā par kompozīcijas un teorētisko disciplīnu pasniedzēju Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas skolā. A.Dzenītis arī ir Jauno komponistu savienības meistarklašu organizētājs un direktors Dundagā (2002 – 2006) un Mazsalacā (2008 – ).

 

 

 

 

Piektdien, 3.jūnijā “Skaņu mežā” no 23:00 spēlēs DJ Krii. Krii ir viens no lieliskākajiem un talantīgākajiem latviešu hiphopa producentiem un dīdžejiem.

 

 

 

 

 

Savukārt, sestdien, 4.jūnijā, “Skaņu mežā” pulksten 22:00 uzstāsies pazīstamais lietuviešu skaņu mākslinieks Gintas K (Gintas Kraptavičius). Šis 1969.gadā dzimušais mākslinieks ir lietuviešu pirmās industriālās mūzikas grupas “Modus” dibinātājs. “Modus” (šajā gadījumā tulkots kā “dzīvesveids”) aktivitātes iezīmē performances, mākslas akcijas, pat īsfilmas. Vēlāk Gintas Kraptavičius ir aktīvs performanču un starpdisciplinārais mākslinieks, kļūstot pazīstams ar savām akcijām, hepeningiem un rakstītajām instrukcijām post-Fluxus stilā.
1999.gadā viņš pieņem skatuves vārdu Gintas K un sāk pētīt eksperimentālās digitālās mūzikas estētiku, sākot ar pārmērīgām un masīvām skaņas struktūrām un statiskām un fiziski nomācošām frekvencēm līdz pat melodiskai ambientajai mūzikai, balss un vides ierakstiem. Līdz šim Gintas K ir izdevis 13 albumus, piedalījies tiešsaistes publikācijās un projektos, starptautiskos mediju un skaņas mākslas festivālos.

 

 

 

Turpinot nupat sākto praksi – sestdien, 4.jūnijā, no pulksten 18 līdz 20 – ierakstu apmaiņas tirdziņš un mūzikas mīļotāju socializēšanās.

Share Button