Šonedēļ – TOUCH MUSIC, Bērnības milicija, avangarda kino, uc

Trešdien, 25.maijā “Skaņu meža” kafejnīcā/ierakstu veikalā Miera ielā 12 pulksten 20:00 (sākotnēji tika minēts 19:00) ar muzikālu lekciju viesosies prominentās britu izdevniecības Touch Music vadītājs Maiks Hārdings. Hārdings stāstīs par šo hrestomātisko izdevniecību un papildinās lekciju ar mūziku. Interesanta sakritība, ka tieši šajās dienās Mūzikas akadēmijā ar lekcijām viesojas izdevniecības līdzdibinātājs, eksperimentālās mūzikas guru The Hafler Trio.

Touch Music (www.touchmusic.org.uk) jau trīs gadu desmitus ir bijis stūrakmens ambientajā mūzikā un ikona mūzikas albumu dizainā. Ar izciliem noformējumiem un perfektu skaņu pazīstamā izdevniecība – albumu vāku un fotogrāfiju autors ir dizaineris Džons Vozenkrofts – prezentē labāko ambientajā un eksperimentālajā elektroniskajā mūzikā. Tie ir tādi mākslinieki kā Biosphere, Kristians Feness, Orens Ambarki,  Eleh, Rjoši Ikeda, Johans Johansons, Kriss Vatsons (ex-Cabaret Voltaire), Mika Vainio (Pan Sonic), Hildura Gudnadotira, Mihaels Fon Hausvolfs, Jana Vinderena un daudzi citi. Ja kāda izdevniecība ir definējusi ambientās mūzikas skaņu pēdējos pāris desmit gados, tad tā ir Touch Music.

Touch 1981.gadā dibināja grafiskais dizaineris Džons Vozenkrofts (Jon Wozencroft), Endrjū Makenzijs (Hafler Trio) un Maiks Hārdings. Izdevniecība sākotnēji izdeva kasetes komplektā ar žurnāliem ar tādu mākslinieku kā New Order, Jah Wobble, Robert Wyatte, Current 93,  Einstürzende Neubauten un David Cunningham ierakstiem. Šajā sērijā arī tika izdoti pirmie ieraksti  īru dziedātājas Eithne Ní Bhraonáin pirmie ieraksti. Viņa vēlāk kļuva pazīstama kā Enya.

Agrīnajā kasešu periodā līdz mūzikas digitalizācijai 1980.gadu vidū, Touch prezentēja New Order, Cabaret Voltaire un The Residents mūziku kombinācijā ar mākslinieku kā Nevila Brodī, Džona Sevidža un Jozefa Boiza vizuālajiem darbiem un tekstiem. Mūzikas industrijai cauri sabrukuma un atjaunotnes fāzēm, Touch veiksmīgi apvienoja jaunās un vecās tehnoloģijas, akcentējot perfektas skaņas apstrādes un prezentācijas nozīmību.

Savukārt pēc tam, ap 21iem vakarā, “Skaņu mežs” sveiks savus Miera ielas biedrus, literāro frizētavu “Melnais Knābis” ar Riharda Bražinska un Arņa Kalniņa hepeningu “Bērna prieks”!

 

 

 

 

 

 

Touch Music izdotā “Eleh” albuma vāks

Ceturtdien, 26.maijā, 20:00, tiks piedāvāts ieskats eksperimentālajā kino. Tajā tiks daļēji atdzīvināta 2009.gada festivāla plānotā filmu programma, ko nācās atcelt tajā laikā svaigi iestājušās ekonomiskās krīzes dēļ. Programmas mērķis – pievērst uzmanību “lielo vārdu”, piemēram, Deivida Linča, Pītera Grīnaveja un Dereka Džārmena agrīnajām eksperimentālijām. Tāpat arī tiks skarti “lielie vārdi” mākslas vidē – Endijs Vorhols un Jozefs Boiss. Neizpaliks arī tādi eksperimentālā kino klasiķi kā Stens Brekidžs un Kurts Krens papildus hrestomātijai.

 

 

 

 

 

 

Kadrs no Stena Brekidža 1959.gada filmas “Window Water Baby Moving”

Piektdien, 27.maijā no pulksten 21iem notiks ikmēneša pasākums, kurā izglītojoši izklaidēs “Skaņu meža” dīdžeji, piedāvājot kaleidoskopisku un aizraujošu skatu uz mūzikas pasauli.

Turpinot nupat sākto tradīciju – sestdien, 28.maijā, no pulksten 18 līdz 20 – ierakstu apmaiņas tirdziņš un mūzikas mīļotāju socializēšanās! Pēc tam no 21:00 “Skaņu mežā” spēlēs alternatīvā roka grupa “Bērnības milicija”. Kā zināms, “Bērnības milicija” ir viena no leģendārā “Torņa” grupām.

Bērnības Miliciju 2003. gada sākumā sasauca Brasas padsmitnieks Juris Simanovičs, kurš līdz tam bija spēlējis dažos īslaicīgos projektos un grupās (piem., duetā Divi Pieminekļi, kopā ar Depo dziedātāju Krišjāni Dauguli). Jurim pievienojās trīs meitenes ar ilgāku vai īsāku pieredzi rokā: Indra, Liene un Aiga. Nākamajā gadā viņi pakāpeniski kļuvām par t.d. Torņa grupu – sākām mēģināt Tornī. Tur arī lentās ierakstījām savu debijas albūmu „Mūzika dejām” (Tornis, 2004). Turpmākajos gados viņi regulāri spēlēja koncertus un 2005./06. g. Latvijas radio studijā ierakstījām otro albūmu „Naktī guļot uz muguras”(Tornis, 2008). Šobrīd tas ir viens no retajiem Latvijas ierakstiem, kura dziesmas spēlētas ārvalstu radio vairāk par pāris reizēm. Šajā pavasarī Juris ar e-bay par 50 Ls nopirktu 4-track kasešu magnetofonu ierakstīja savu pirmo soloalbūmu, bet Bērnības Milicija izdeva jaunu ierakstu – minialbumu “Nevietā”.

 

 

 

 

Bērnības milicija

Share Button