“Kingdom” – “Hemeltraan” vinila versija ar Latvijā radītu remiksu

2010. gada 10. decembrī tika izdota Beļģijas grupas “Kingdom” albuma “Hemeltraan” vinila versija, kurā iekļauts arī latviešu elektroniskās mūzikas producenta “oyaarss” remikss.

“Kingdom” ir sludge/doom metal apvienība, kuras dalībnieki paralēli darbojas arī grupās “Amenra”, “Black Heart Rebellion” un “Blind To Faith”. Grupas debijas albuma “Hemeltraan”, kas tulkojumā no holandiešu valodas nozīmē “Debess asara”, kompaktdiska versija dienasgaismu ieraudzīja pērnā gada aprīlī, un tas tika izdots Beļģijā un Japānā. Albuma vinila versija tika izdota ierobežotā 300 kopiju tirāžā, tā ir pieejama saulaini oranžas krāsas vinilā ar atšķirīgu albuma vāka noformējumu. Albuma producents ir Billijs Andersons, kas savulaik strādājis ar “Melvins”, “Neurosis”, “Swans”, “OM”, “Sleep” un daudzām citām grupām.

Baušķenieks “oyaarss” ar elektroniskās mūzikas producēšanu nodarbojas jau aptuveni 4 gadus. Sākotnēji viņš darbojās ar dubstep producēšanu un propagandu Rīgas deju zālēs un radio Naba ēterā, taču pamzām no dabstepa ir pārvirzījies uz noskaņu un eksperimentālās mūzikas lauciņu. 2009. gadā ar Grieķijas izdevniecības Creative Space atbalstu viņš izdeva savu debijas vinila singlu “A La Holeage”, kas vēlāk tika iekļauts arī Latvijas industriālās mūzikas izlasē “Sturmmandat IV”. Viņa skaņdarbi ir vairākkārt atkskaņoti BBC Radio 1 ēterā, un šobrīd viņš darbojas Lielbritānijas leibla 3by3 Music paspārnē līdzās tādiem industriālās un eksperimentālās mūzikas projektiem kā “Cloaks”, “JK Flesh” (grupu” Godflesh” un “Jesu” dibinātājs), “Dead Fader”.

25. un 26. februārī Tallinā festivāla “Heliosphere” ietvaros varēs redzēt un dzirdēt gan “oyaaru”, gan “Kingdom” dalībniekus, kur viņi uzstāsies grupas “Amenra” veidolā.

Audio un saites –

“Elude” (autopsy remix by oyaarss) (fragments) – www.soundcloud.com/oyaarss/elude

Kingdom – “Throne” (no Kingdom 2007. gada CD/vinila EP “Kingdom”) – www.youtube.com/watch?v=5swdzwnCDJk&NR=1

www.myspace.com/kingdomcomes

www.myspace.com/oyaarss

www.hypertensionrecords.com

www.3by3music.com

www.heliospherefestival.com

Share Button