Lietuvas skaņu mākslinieki Rīgā

Informē ULVE Agency

Lietuvas skaņu mākslinieki koncertā Rīgā

21.decembrī, plkst. 20.00, mūzikas klubā Nabaklab ar skaņas un attēla priekšnesumu Monochrome Imagery viesosies abstraktās un eksperimentālās mūzikas skaņu mākslinieks Tobias Faar no Lietuvas.

Tobias Faar ir skaņu mākslinieka Židrūna Mačiula (Žydrūnas Mačiulis) 2004.gadā Kauņā aizsāktais abstraktās un eksperimentālās mūzikas projekts, kam raksturīgi atmosfēriskās mūzikas plašumu meklējumi, aiz sevis atstājot vairākas, nereti pašrocīgi izdotas, ierakstu publikācijas, par galvenajiem ietekmes avotiem minot apkārtējās vides un dabas mijiedarbības ciklus, kā arī eksperimentālās mūzikas klasiķus Kimu Kaskoni, Deividu Tūpu un Reju Lī.

“Vienkrāsas attēli savā būtībā uztverami kā iemūžinājumi cilvēka domām un zemapziņas ceļojumiem. Saskaroties ar dažādiem notikumiem, tie atstāj šos attēlus mūsos, pie kuriem atgriežamies, iespējams, tikai sapņojot. Kustīgu objektu un dabas fragmentu attēlojums ir kā jautājums pārdomām,” aicinot uz šo priekšnesumu piebilst pats Mačiulis.

2011.gadā apzināti un apkopoti vairāki tematiski skaņas un attēla “pētījumi”, tostarp jūnijā koncertā Rīgā atrādītais Sinusoides Tour, kā arī atzinīgi aizvadīta dalība starptautiskajā kultūras un mākslas festivālā MainOFF Itālijā.

Koncerta programmu papildinās viesmākslinieki no Lietuvas un Latvijas – kaimiņvalsts trokšņu mūzikas mākslinieks Brūzgynai, viens no pašmāju šī muzikālā virziena aizsācējiem un estētiem Antireality, un eksperimentālās mūzikas pārstāvis Toms Auniņš.

Ieeja no plkst. 19.00, ieejas maksa 3 Ls.

http://twitter.com/ULVE_
http://alexflotterlich.bandcamp.com
http://bruzgynai.bandcamp.com
http://antireality.ne1.net
http://www.soundcloud.com/harold-boija

Share Button