Šonedēl “Skaņu mežā” – eksperimentālais kino, izstāde un māksliniece dīdžeja lomā

“Skaņu meža” bāriņā/ierakstu veikalā Miera ielā 12 šī nedēļa būs stipri mākslinieciska. Ceturtdien, 7.jūlijā, no pulksten 20:00  tiks demonstrēts avangarda kino ar mūziķa, radiodīdžeja un eksperimentālās mūzikas kritiķa Riharda Bražinska ievadvārdiem. Vakara tēma būs eksperimentāla mūzika filmā.

***

Savukārt turpinot “Skaņu meža” galerijas darbību, kurā tiek piedāvāta ar mūziku saistīta oriģināla vizuālā māksla, piektdien, 8.jūlijā, 21:00 plašākam lokam sevi vizuālajā mākslā pieteiks radikālais eksperimentālais mūziķis A.Zālītis ar savu fotodarbu sēriju  “Klu4ek:Laimnesis”.

Tā autors par izstādes ideju: “Šī  10 darbu izlase tapusi 2010. gada sākumā, Latvijas pelēkās un depresīvās ziemas kulminācijā, laikā, kad daba ir nedzīva un cilvēkos aiz izmisuma rosās  dažādas pārdomas. Šajā gadījumā mākslinieks abstraktā dišāniskā kompozīcijā caur ikdienas projekciju  mēģina izprātot  ļoti plašu jautājumu spektru, sākot ar fundamentāliem jautājumiem, kā piemēram, Dievs, mūsu sūtība un dzīves jēga, gan arī mūsu laikmetam raksturīgās   aktualitātes: destruktīvais politiskais liberālisms un globalizācija, homoseksuālisma un transseksuālisma  propaganda un apslēptā ietekme uz mūsdienu sabiedrību.”

A.Zālītis. Foto no personiskā arhīva.

 

 

 

 

Kā īpašie viesi A.Zālīša izstādē apmeklētājus izklaidēs teatrālā kiča lielmeistari TV Maskava un MC WRX Coxo ar ekspresīvu teatrāli-muzikālo performanci. Pēc fantastiskas debijas uz Nacionālā teātra skatuves ar izrādi “Makbets”, jaunie autori, neskatoties uz negaidītu slavu un nepārprotamu atziņu no  Rietumeiropas teātra  autoritātēm,  ir gatavi bez jebkādas finanšu atlīdzības iepazīstināt visus interesentus ar savām jaunākajām radošajām idejām.
TV Maskava. Publicitātes foto.

 

 

 

 

 

Apmeklētāji varēs apspriest laikmetīgās mākslas tendences skanot īpaši atlasītai mūzikai no DJ Mixmaster $protek,  kurš par apmeklētāju labsajūtu rūpēsies  ar aktuālāko kokteiļu mūziku no viņa plašā licencēto ierakstu arhīva.

DJ Mixmaster $protek. Foto no personīgā arhīva.

 

 

 

Turpretim sestdien, 9.jūlijā, no pulksten 20:00 visa vakara garumā oriģinālu un eklektisku repertuāru no savām vinila platēm spēlēs lieliskā māksliniece un “Skaņu meža” apburošā bārmene Maija Kurševa.

Maija Kurševa. Publicitātes foto

 

 

Share Button

Madonā uzstāsies eksperimentālās mūziķes no Ukrainas
https://www.skanumezs.lv/lv/2022/madona-uzstasies-eksperimentalas-muzikes-no-ukrainas/

Relīze: The Wire: “Skaņu mežs ir īpaši ambiciozs; lielākais avangarda festivāls Baltijā”
https://www.skanumezs.lv/lv/2022/relize-the-wire-skanu-mezs-ir-ipasi-ambiciozs-lielakais-avangarda-festivals-baltija/

Load More