Valsts svētkos – atlaide uz Swans biļetēm!

Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā 4.maijā Biļešu servisā tiks piedāvātas cenu atlaides uz amerikāņu rokgrupas Swans koncertu. Atlaide būs spēkā līdz 6.maijam. Swans ir tas gadījums, kas  demonstrē, ka rokmūzikas vēsturi iezīmē pretrunīgas un spilgtas personības. Reizēm tie ir vēl dzīvi mūziķi kā Morisejs, Niks Keivs vai Miks Džegers, bet nereti klasiķa statusu tiem nostiprina aiziešana viņsaulē kā, teiksim, Iana Kērtisa un Džefs Baklija gadījumā. Viena no personībām, kas ir kļuvusi par klasiķi jau savas dzīves laikā un ierindojusies rokmūzikas panteonā ir 1982.gadā dibinātās Ņujorkas postpanka un no-wave grupas Swans harizmātiskais līderis Maikls Džirā. Džirā ir pazīstams kā sarežģīts un radikāls mākslinieks un tieši šīs īpašības ir bijušas nepieciešamas, viņam īstenojot savu izcilo muzikālo vīziju.
Džirā hrestomātisku ir darījusi spēja saglabāt radošo dziņu un atjaunoties, laikam ejot. Pagājušajā gadā šī īpašība rezultēja grupas  Swans atjaunotnē un jaunā, augsti vērtētā albumā My Father Will Guide Me Up a Rope to the Sky – pirmajā kopš 1997.gada. Šī albuma prezentācijas tūrē Swans arī viesosies VEF Kultūras pilī Rīgā, 13.maijā. Koncerta vietas izvēle ir apzināti kritusi uz neoklasisko pēckara koncertzāli, signalizējot, ka Swans ir grupa, kas ir sasniegusi solīdu stāvokli un tās mūzika iederas klasiskā vidē.
Swans koncerta īpašais viesmākslinieks būs talantīgais ģitārists un pianists Džeimss Blekšovs (James Blackshaw), kura daiļradi raksturo jūtīga un trausla mūzikas izjūta, tādējādi kontrastējot ar masīvo un “biezo” Swans skaņu. Blekšovs ir viens no Džirā protežē, kura karjera attīstījās, pateicoties viņa nonākšanai Džirā izdevniecības Young God Records paspārnē. Šī izdevniecība arī kalpojusi par “šūpuli” tādam pazīstamam un oriģinālam dziesminiekam kā Devendram Banhartam.
Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā 4.maijā Swans biļetes tiks piedāvātas par samazinātu cenu. Pērkot divas biļetes uzreiz jeb tā dēvētās “pāra biļetes”, komplekts maksās 25 latus. Savukārt pērkot biļeti atsevišķi, tā maksās 15 latus. Atlaide ir spēkā no 4. līdz 6.maijam. Pēc tam biļešu cenas atkal pieaugs.

Informācija: Koncerts notiks piektdien, 13.maijā, VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2, ieeja no 20:00. www.skanumezs.lv. Biļetes nopērkamas Biļešu tirdzniecības vietās un internetā vietnē www.bilesuserviss.lv

Share Button