Zināma “Skaņu mežs’2011” programma

Ikgadējā nepieradinātās mūzikas un filmu mākslas festivāla Skaņu mežs mērķis ir neļaut ieslīgt muzikālā rutīnā, uzturot Rīgā starptautiska līmeņa novatorisku kultūras pasākumu.  Šo savu uzdevumu tas ar uzviju sola izpildīt arī 16. un 17.septembrī, ļaujot gan izdejoties pie šībrīža aktuālajiem ritmiskās mūzikas mūzikas producentiem, gan klausīties vienreizējus koncertus mūzikas kritiķu favorītu izpildījumā. Festivāla vizuālā tēla autors ir  atzītais norvēģu mākslinieks un mūziķis Āre Mukkelbusts (Are Mokkelbost), kurš pazīstams kā Single Unit un vienību KILLL, Dausteg un Arm dalībnieks. Tēla ideja ir mulstināt, atspoguļojot laikmeta un sabiedrības identitātes apjukumu.

Nākamajos divos mēnešos sūtīsim relīzes, kurās pamazām iepazīstinām ar mūziķiem, kas uzstāsies festivālā. Katrs dalībnieks pats par sevi ir uzmanības un atsevišķa koncerta vērts. Īsam ieskatam var bilst, ka programmā būs tādi mūziķi kā spilgtākais krievu elektroniķis Mujuice, vokālais un perkusiju duets Wildbirds & Peacedrums, kas 2007.gadā tika atzīts par labāko džeza projektu Zviedrijā; stilistiski unikālais Londonas duets Hype Williams, kas ir viens no “karstākajiem” vārdiem jaunajā mūzikā (viņu neparasto skaņu raksturo fakts, ka to izdod estētiski atšķirīgās izdevniecības kā dubstep citadele Hyperdub, ko dibinājis Kode9 un Danielam Lopatinam/OPN piederošā Hippos In Tanks, kur “mīt” tādi nostalģiskā viļņa mūziķi kā  Laurel Halo, Games, SLEEP ∞ OVER, Grimes, D’eon, Autre Ne Veu). Uzstāsies arī Bruklinas etnomuzikologs Braiens Šimkovics ar slaveno DJ projektu/emuāru/arhīvu Awesome Tapes From Africa, kas pasauli iepazīstina ar mūsdienu mūziku no dziļākajiem Āfrikas nostūriem –  šogad viņš ar to jau paspējis uzstāties Venēcijas Biennālē un lielākajos vasaras festivālos; spēlēs uzlecošie post-dubstep tumšākās skaņas īpašnieki Raime; koncertēs “supergrupa” Angel, kas vieno tādus mūziķus kā čellisti Hilduru Gudnadotiru (grupa Múm), vācu elektronikas veterānu TM Schneider un pašu Ilpo Vaisanenu no leģendārā elektronikas dueta Pan Sonic.

Īpašs uzsvars šogad būs uz jaunajiem mūziķiem no Austrumeiropas, Centrāleiropas un arī Latīņamerikas, jo šie reģioni ir pakāpeniski izaudzinājuši starptautiskas klases mūzikas novatorus. Šībrīža programma, kas vēl tiks papildināta, ir sekojoša:

16.septembrī izvēle kritusi uz ritmisko un deju mūziku, jo pēdējo gadu interesantākās izpausmes ir tieši  tajā:
Awsome Tapes from Africa (ASV), Fauna (Argentīna), Gangpol & Mit (Francija), Hype Williams (Lielbritānija), Natalia Beridze (Gruzija),  Elektro Guzzi (Austrija),  Dunian (Latvija), Oyaarss (Latvija), Mujuice  (Krievija), Brokenchord (Lietuva), Raime (Lielbritānija).

17. septembrī skanēs koncertmūzika:
Svarte Greiner (Norvēģija), Kevin Drumm (ASV),  Thomas Ankersmit (Nīderlande), Skull Defekts & Tommi Keranen (Zviedrija/Somija), Kammerflimmer Kolektieff (Vācija),  Angel (Īslande, Vācija, Somija), Wildbirds & Peacedrums (Zviedrija).

Ieeja festivālā tiek piedāvāta per iespējami demokrātiskām cenām. Pirmie simts abonenti uz abām festivāla dienām  maksā tikai 10 latus, pēc tam – 12 lati. Savukārt vienas dienas biļetes uz festivālu iepriekšpārdošanā maksā 7 latus, bet pie ieejas – Ls 9. Biļetes ir nopērkamas no ceturtdienas, 20.jūlija. Norises vieta tiks paziņota drīzumā!

Skaņu mežs ir dalībnieks Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu asociācijā European Cities of Advanced Sound. Šo tīklu atbalsta Eiropas Savienības programma Kultūra 2007-2013.

Skaņu mežs’2011 ilustrācija: Circle Faced Monkey. Autors: Āre Mukelbusts (Are Mokkelbost – http://www.b-o-r-g.org)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Attēlos apskatāmi daži no “Skaņu mežs’2011” māksliniekiem:

Share Button