Bārā Chomsky spāņu skaņu mākslinieks Rubens Patinjo

Piektdien, 1. jūnijā, bārā Chomsky ar vienīgo koncertu Latvijā viesosies skaņu mākslinieks Rubens Patinjo (Rubén Patiño) no Spānijas.

Rubenu Patinjo interesē robežtelpa starp koncertu, uzvedumu un noteiktai vietai radītu mākslas instalāciju, apvienojot algoritmisko kompozīciju, psihoakustiku, tēlotājmākslu un citas disciplīnas, saglabājot sev raksturīgu humora izjūtu.

Šobrīd Patinjo studē  sonoloģiju Hāgas Karaliskajā konservatorijā, kur viņš pēta dažādus aspektus, kas saistīti ar datora radītu mūziku, pievēršoties tradicionālo mūzikas modeļu dekonstrukcijai un nestandarta skaņas telpiskošanas veidiem. Viņš ir sadarbojies ar ierakstu izdevniecībām Free Software Series, Razzle Dazzle, Ozono Kids, La Petit Mignon, un citiem.

Mārtiņš Roķis darbojas ar skaņu dažādos kontekstos un veidos, pastiprinātu uzmanību pievēršot tās uztveres un interpretācijas mehānismiem, apvienojot ģeneratīvas metodes ar improvizācijas elementiem. Viņa atsvešināto skaņu pasauli raksturo nelineāras struktūras, plaša spektra amplitūdas, dinamika un manipulācijas ar skaņas telpisko uztveri. 2012. gadā viņš aizsāka šaura profila neatkarīgo ierakstu izdevniecību Duh-Noh, kuras paspārnē nulle kā publicēts kopizdevums ar Patinjo. Ieraksts digitālai lejupielādei pieejams: http://duh-noh.com

Abu mākslinieku koncertu Rīgā ievadīs pašmāju skaņu mākslinieki Raitis Upens (Phonic Psychomimesis) un Kaspars Groševs.

Bārs Chomsky atrodas Lāčplēša ielā 68, Rīgā.

Koncerta sākums plkst. 21.00, ieeja bez maksas.

http://ulve-agency.tumblr.com

http://www.patooo.net

http://www.martinsrokis.com
http://www.kasprsg.com

Share Button