Dziļās noskaņu mūzikas koncerts

Svētdien, 6.maijā NabaKlab (Z.A.Meirovica bulvāris 9) plkst 20:00 vakarā norisināsies noskaņu mūzikas koncerts, piedaloties vienai no šī brīža vadošajām Krievijas dark ambient mūzikas formācijām „Lamia Vox” un Latvijas dziļā ambient meistaram „Astrowind”.

„Lamia Vox” ir uzlecošs dark/ritual ambient projekts no Sanktpēterburgas, kas pastāv kopš 2005. gada, un kopš lieliskā debijas albuma „Introductio” realizācijas 2010. gadā Maskvas izdevniecības „Indiestate” paspārnē strauji iemanto popularitāti žanra cienītāju vidū.
Projekta autore ir Alina Antonova, kas, būdama viena no nedaudzajām sieviešu kārtas pārstāvēm šajā mūzikā, turpina projektu „Aghast”, „Hexentanz”, „Asmorod”, „Lustmord” un „Endvra” tradīcijas, radot profesionālu, plūstošu un dziļu dark ambient mūziku, kurai idejas sakņojas okultās un fantastiskās tematikās. Projekts uzstājies kopā ar „Raison D’Etre”, „Inade”, „Atomine Elektrine” u.c., kā arī bijis viens no galvenajiem dark ambient skatuves viesiem 2011. gada „Wave Gothic Treffen” festivālā. „Lamia Vox” Rīgā uzstāsies dienu pēc „Blasvar Aften 5” koncerta Tronheimā, Norvēģijā, kurā spēlēs kopā ar „Desiderii Marginis” un „Svartsinn”.

„Astrowind” ir skaņu dizainera Kirila Lomunova „paleo-psihedēliskās ambient” mūzikas projekts, kas pastāv kopš 2007.gada.
Projekta darbības laikā realizēti trīs EP un četri albumi, pirmais no kuriem – „Fresh Wind In The Valley Of Dreams” šī gada sākumā atkārtoti izdots CDR formātā „Fluttery Records” paspārnē, savukārt pēdējais – neordinārā krievu aktiera Aleksandra Kaidanovsa piemiņai veltītais „Kaidanovsky” realizēts jaunajā itāļu ambient izdevniecībā „Greytone”.
„Astrowind” raksturīgs analogo sintezatoru un aprīkojuma lietojums, daudzslāņaina, bet rafinēta un savdabīgi melanholiska noskaņa, ko papildina piezemēti noise un glitch akcenti. Kirils Lomunovs, bieži dēvēts arī par Kriipis Tulo (savulaik – Bongo no Yaputhma Sound System), ir Latvijas elektroniskās un neatkarīgās mūzikas ilgdzīvotājs un inovators, kas ar šo un citiem saviem projektiem, kā „Kriipis Tulo”, „Oloolo”, „Kolka-music” izdevniecību, koncertu organizēšanu un citām aktivitātēm teju divdesmit gadu garumā ir ievērojami ietekmējis ambient un electronica žanru attīstību Latvijā.
Pastāv uzskats, ka „Astrowind” ir viens no labākajiem un daudzsološākajiem Baltijas ambient mūzikas projektiem.

Ieeja: no 20:00, cena 2,5Ls

Share Button