Forums “Mūzika un citas mākslas formas”

Sestdien, 13. oktobrī, no plkst. 13:00 līdz 16:00 bārā “Chomsky” notiks festivāla “Skaņu mežs” rīkotais seminārs “Mūzika un citas mākslas formas”.

Domājot par festivāla “Skaņu mežs” perspektīvām un maršrutiem, ko varētu realizēt tā turpmākajā attīstībā, festivāla organizatori nolēmuši pārdomas konkretizēt forumā par starpdisciplinaritāti mūsdienu mūzikā. Šis seminārs ir pilotprojekts nākotnē plānotajai lielākai diskusijai par mūzikas un citu mākslas formu attiecībām.

Diskusijā piedalīsies un īsas lekcijas lasīs norvēģu rakstniece, žurnāliste un mūziķe Jenija Vāla (Jenny Hval), vācu mākslinieks un domātājs Jans Peters Zontāgs (Jan-Peter Sonntag), kanādiešu mūzikas kurators un izdevējs Ēriks Matsons (Eric Mattson), norvēģu vizuālais mākslinieks, dīdžejs un mūziķis Āre Mukelbusts (Are Mokkelbost), somu māksliniece un mūziķe Islaja, zviedru mūziķis un mākslinieks Johans Bergmarks (Johannes Bergmark), latviešu mākslinieks-konceptuālists Leonards Laganovskis un multimediju mākslinieks Mārtiņš Ratniks.

Visi pasākumā iesaistītie cilvēki ir savā radošajā darbībā saskārušies ar starpdisciplinaritāti vai arī darbojušies vairākās mākslas formās, tostarp mūzikā.

Referātos un diskusijā tiks apspriesti šādi jautājumi. Kā starpdisciplinaritāte izpaužas dalībnieku radošajā darbībā? Kā savstarpēji mijiedarbojas tās mākslas formas, kurās viņi paralēli strādā? Kādi ir visizteiksmīgākie piemēri mākslai, kurā mūzika tieši vai netieši saslēdzas ar citām mākslas formām? Kādi ir eksperimentālās mūzikas festivāla būtiskākie uzdevumi? Ko festivāls iegūst vai zaudē, sākot sintezēt mākslas formas vai paplašinot savu fokusu no vienas uz vairākām? Kā mainās mūzikas uztvere dažādos kontekstos?

 

Share Button