Kaņepes kultūras centrā pirmizrāde melnajai komēdijai Kroplis

26. septembrī mākslinieku un mūziķu iecienītajā pulcēšanās vietā Rīgā, Kaņepes kultūras centrā notiks jaunās režisores Oļesjas Rubenes iestudētās melnās komēdijas Kroplis pirmizrāde, pastāstīja izrādes producente Kristīne Hlevinska.

Izrāde tapusi Kaņepes kultūras centrā, kas savā mākslas un kultūras pasākumu programmā nemitīgi iesaista talantīgus pašmāju un ārzemju māksliniekus, bet šobrīd savas telpas atvēris arī neatkarīgiem skatuves mākslas projektiem.

Izrāde ir vācu jaunās paaudzes dramaturga Mariusa fon Maienburga 2007. gadā sarakstītās lugas Der Hässliche pirmiestudējums Latvijā. Mariuss fon Maienburgs ir Eiropas teātra uzlecošā zvaigzne, kura lugas gūst atzinību un tiek plaši uzvestas Eiropā un citviet pasaulē. Maienburgs ir režisors un literārās daļas vadītājs lielākajā Rietumberlīnes dramatiskajā teātrī Schaubühne, kur viņš strādā kopā ar slaveno režisoru Tomasu Ostermeieru. Maienburga pārstāvētajā teātrī izrādi Jevgeņijs Oņegins 2011. gadā iestudēja Alvis Hermanis.

Kroplis ir grotesks stāsts, metafora par mūsdienu sabiedrību, kurā valda apsēstība ar iedomātu skaistuma standartu. Cilvēki, tiecoties pēc tādiem ārējiem kvalitātes apliecinājumiem kā nauda, popularitāte un ārējais skaistums, ir spiesti pielāgoties, aizstāt savu patieso “es” un zaudēt savas cilvēciskās kvalitātes.

Lette, galvenais varonis, ir tik fenomenāli neglīts, ka priekšnieks aizliedz viņam prezentēt veiksmīgo industriālo izgudrojumu. Tādēļ Lette dodas pie plastiskā ķirurga, kurš pārvērš viņu līdz nepazīšanai. Jaunā seja atnes peļņu, popularitāti un panākumus. Taču viss mainās brīdī, kad Lettes seja kļūst par masu produktu un ir pieejama ikvienam.

Lomas izrādē atveido Sanita Pušpure, Ivars Krasts, Jurijs Djakonovs un Artūrs Dīcis. Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Liene Jonīte, gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers, producente – Kristīne Hlevinska.

Iestudējuma Kroplis pirmizrāde notiks 26. septembrī plkst.19 Rīgā, Kaņepes kultūras centra 2. stāvā. Biļetes iegādājamas izrādes norises vietā.

Izrādes tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Berlīnes teātra izdevniecība Henschel Schauspiel.

Share Button