Māris Butlers un Viesturs Vīgants izdod pa albumam, aizsākot jaunas izdevniecības darbību

11. decembrī jaundibināta kasešu un failu izdevniecība Shecock Barracuda Recordings /aptuvens tulkojums – sieviešpeņa barakudas ieraksti/ izdeva Latvijas jaunrades scēnai piederīgu darboņu Viestura Vīganta un Māra Butlera albumus kasetes un faila formātā. Abi mākslinieki zināmi kā savulaik plašu atpazīstamību guvušas novatoriskās noise’n’roll grupas 1/2H 1/2W jeb Puseh Pusew dalībnieki, taču šajos ierakstos katrs izpaužas kā solo izpildītājs, kaut gan sākotnēji abu materiāls tika ierakstīts grupas vajadzībām.

Savā albumā a Dryer Viesturs Vīgants apvieno agrīnās akadēmiskās elektronikas garā ieturētas kolāžas, distortētus šturmiskus postpostpostbadstepa bītus un plaša spektra emociju pārbagātu vokālžonglēšanu, ko zinātāji paguvuši nokristīt par vocal-hate. Kaut kas starp Francois Bayle, Muslimgauze un Junko.

Savukārt Māra Butlera garadarbs Ring-100 ir nedaudz delikātāks, tā ir ambantā mūzika vientuļām pastaigām parkā vai pārdomām par mīlestību, kas prasmīgi atšķaidīta ar melnmetāla un ģitārdrone pasāžām.

Abi izdevumi ietērpti 90 minūšu vintage stila audiokasetē ar kseroksētu informācijas brošūru un autora fotogrāfiju, un to visu kopā satur plastikāta iesaiņojums. Tirgus perspektīvu trūkuma dēļ kasešu sējums ir īpaši mazs un ierobežots.

Plašāka informācija izdevniecības mājaslapā http://shecockbarracudarecordings.com

Attēlos: M. Butlera un V. Vīganta ieraksti. Publicitātes foto. 
Share Button