«Russian Circles» iesildīs «Deafheaven» no Sanfrancisko

Kļuvis zināms, ka gaidāmajā Eiropas turnejā instrumentālās ģitārmūzikas trio «Russian Circles» pievienosies un kopīgu koncertu arī 12. aprīlī Rīgā sniegs agresīvus žanrus izaicinošais kolektīvs «Deafheaven» no Sanfrancisko, ASV, informē koncerta rīkotāji.

Jaunais, bet šobrīd strauji atzinību iemantojošais kvintets savā mūzikā cenšas jaukt robežas – postroka nesteidzīgo episkumu ar melnā jeb blekmetāla eksperimentiem un šā gadu tūkstoša hārdkora instrumentālo un vokālo estētiku.

Par mūziķu centienu veiksmīgumu liecina kaut vai fakts, ka «Deafheaven» pirmais pilnmetrāžas ieraksts «Roads to Judah» 2011. gadā tika izdots izdevniecības «Deathwish Inc.» paspārnē. Līdzīgi kā «Neurot Recordings», «Hydra Head Records», «Constellation» un citas, «Deatwish Inc.» ir par personībām, stāstiem un kopīgu ideoloģiju. Šajā gadījumā – izdevniecības vadītājs un smagās mūzikas ikonu «Converge» līderis Džeikobs Benons (Jakob Bannon) ir atradis gara radiniekus arī grupā «Deafheaven».

Šobrīd smagā jeb metālmūzika piedzīvo jau kuro reinkarnāciju un klausītāju, kuri, iespējams, iepriekš žanra pārmaiņām un mutācijām nav sekojuši vispār, uzmanības lokā nonākuši tādi kolektīvi kā «Liturgy» vai «Wolves In The Throne Room». Arī «Deafheaven». Virziens, kurā minētie kolektīvi pēdējo gadu laikā ved t. s. blekmetālu, šķiet, kliedējis arī aizspriedumainākos un pat puritāniskos žanra piekritēju uzskatus, kuriem mūziķu vizuālā un ķermeniskā estētika likās neatbilstam pieņemtajiem kanoniem.

«Dažkārt metālmūzikas skatuves savstarpēji ciešās vienotības sajūta var būt iemesls tuvredzībai un aizspriedumiem.Mēs neatbilstam klišejai, kā būtu jāizskatās šā žanra mūziķiem,
tāpēc nereti par mums pasmejas. Žēl, bet metālmūzikas skatuvē aiz anonimitātes iespējams droši paslēpties,» kādā intervijā stāsta grupas dalībnieks Džordžs Klārks (George Clarke).

Grupu «Russian Circles» un «Deafheaven» koncerts Rīgā notiks 12. aprīlī Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes ielā 101a).

Biļetes uz to pieejamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – www.bezrindas.lv. Tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas.

Share Button