Sākas biļešu tirdzniecība uz Skaņu Mežu’2012

Šodien sākas biļešu tirdzniecība uz mūzikas festivālu Skaņu Mežs 2012 desmitgades izlaidumu, kas notiks 6., 11., 12. un 13. oktobrī. Sakarā ar minēto jubileju Skaņu Mežs šogad būs lielāks un daudzveidīgāks kā citus gadus. Biļešu un abonementu cenas skatīt relīzes beigās.

6. oktobra koncerti būs interesanti laikmetīgās mūzikas cienītājiem – tie notiks Latvijas Radio 1.studijā un saistīsies ar Džona Keidža simtgadi. Proti, uzstāsies tāda hrestomātiska personība kā amerikāņu eksperimentālās mūzikas komponists un pēdējais Ņujorkas kompozīcijas skolas pārstāvis, Džona Keidža biedrs Kristians Volfs (Christian Wolff) kopā ar perkusionisti Robinu Šulkovsku (Robyn Schulkowsky), kura strādājusi ar turpat visiem laikmetīgās mūzikas gigantiem, sākot ar Mauricio Kāgelu līdz pat Keidžam un Jannim Ksenakim. Šajā vakarā notiks arī jauna Skaņu Meža projekta debija – ar trīs priekšnesumiem tiks aizsākta pasākumu sērija ‘’Vārdrūme’’, kas koncentrējas uz interesantu un dažreiz pat negaidītu radošu pāru veidošanu no neatkarīgiem mūziķiem un dzejniekiem, lai ģenerētu specifiskas skaņu pasaules, kurās dzeja un drosmīgi skaņu eksperimenti savijas vienā veselumā. Vakarā zviedru un japāņu solistu izpildījumā arī skanēs līdz šim Latvijā mazdzirdētās talantīgās un jaunās igauņu/krievu komponistes Tatjanas Kozlovas darbs.

Savukārt 11. oktobris būs interesants kā avangarda, tā frīdžeza un interesantas popmūzikas cienītājiem. Tas notiks Splendid Palace (bijušajā kino ‘’Rīga’’). Šo festivāla datumu raksturos eklektiska programma, sākot ar frīdžeza gigantiem Pīteru Brucmanu (Peter Brotzmann), Matsu Gustafsonu (Mats Gustafsson) un Džona Koltreina un Alberta Ailera kolēģi Džonu Čikai (John Thcicai), kas uzstāsies zem nosaukuma Sonore Special, līdz 80.gadus vecajam pasaulslavenajam musique concrete žanra mūzikas veterānam Fransuā Beilam (Francois Bayle) un koncertam, kurā augsti vērtētais psihedēliskā trip-hopa projekts Forest Swords uzstāsies paplašinātā sastāvā. Šajā vakarā būs klausāma arī ievērojamā abstraktās elektronikas projekta Machinefabriek uzstāšanās, kurā tiks atskaņots skaņdarbs, kuru radīšanu iedvesmojušas Imanta Ziedoņa ‘’Krāsainās pasakas’’. Šo uzstāšanos pavadīs Skaņu Meža pasūtītas vizualizācijas no nīderlandiešu dizaina studijas Lesley Moore kolektīva, sadarbībā ar latviešu dizaineri Zigmundu Lapsu. Speciāls Skaņu Meža pasūtījums būs arī pirmatskaņojums laikmetīgās komponistes Santas Ratnieces pirmajam darbam neklasiskajiem instrumentiem – proti, piecām ģitārām.

Turpretim 12.oktobrī koncertzālē Palladium noritēs ritmiskās mūzikas nakts, kurā ar savu klātbūtni priecēs tādi starptautiski aktuāli deju un elektroniskās mūzikas novatori kā hausmūzikas disidents Ital (Daniel Martin-McCormick), sintezatormūzikas vizionāre Stellar Om Source, dubstep leģenda Kode9 (sadarbībā ar Red Bull Music Academy), amerikāņu “netīrā tehno” tīrradnis Container (Ren Schofield), sirreāli atmosfēriskā vokāliste Lorela Heilo (Laurel Halo) kā arī vietējie talanti Elvi & Dunian, Oriola, un DJ Krii.

13.oktobrī Skaņu Mežs noslēgsies ar koncertu Anglikāņu baznīcā, kur publiku priecēs tādi aktuāli mākslinieki kā amerikāņu elektronikas kosmiskais sapņotājs Bee Mask (Chris Madak), ko izdod aktuālā izdevniecība Spectrum Spools, juteklīgā norvēģu vokāliste un komponiste Jenija Vāla (Jenny Hval) ar duetu Nude On Sand un reibinošas ģitārmūzikas un elektronikas ievērojamais autors Fennesz (Christian Fennesz), kuram nākamā gada sākumā tiks publicēts ilgi gaidīts jauns albums.

Abonements uz 3 festivāla dienām (11.-13.oktobri) Biļešu Servisā maksās 16 latus, taču tie ir ierobežotā skaitā – 300 (dēļ ietilpības Anglikāņu baznīcā). Par 14 latiem var iegādāties abonementus uz 11.-12.oktobri. Abonementi ir nopērkami tikai iepriekšpārdošanā. Turpretim atsevišķās biļetes iepriekšpārdošanā maksā sekojoši: Ls 10 uz 11. un 12.oktobri un Ls 7 uz 6. un 13.oktobri. Uz 6.oktobri abonements neattiecas, jo Latvijas Radio 1.studijā ir tikai 150 sēdvietas. Pie ieejas biļetes būs dārgākas.

Iespējams, ka programma vēl tiks nedaudz paplašināta, par ko tad ziņosim.

Skaņu mežs ir dalībnieks Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu asociācijā European Cities of Advanced Sound. Šo tīklu atbalsta Eiropas Savienības programma Kultūra 2007-2013 un LR Kultūras ministrija. Festivāla galvenais komerciālais sponsors ir iRobot.

Informācija: www.skanumezs.lv, www.bilesuserviss.lv

Share Button