Skaņu Mežā’2012 – ITAL

Palladium koncertzālē plānotās deju mūzikas nakts ietvaros Skaņu Mežā’2012 12.oktobrī uzstāsies šībrīža viens no oriģinālākajiem deju mūzikas producentiem Daniels Mārtins-Makkormiks alias ITAL. Šis ASV rietumkrasta mūziķis ir līderpozīcijās jaunam vilnim negodbijīgu deju mūzikas producentu, kas apstrādā klasisku house/tehno ar brīvām un oriģinālām metodēm, nereti patapinātām no tā dēvētā post-noiza. Ital rada gudru un teju taustāmu deju mūziku, kurā sajūta un tekstūra ir svarīgāka par pareizību un pedantiskām ritmu struktūrām – mūziku, kas ir juteklīga, episka, amorfa un drudžaina. Ital debijas albums Hive Mind ierakstu kompānijā Planet Mu guva augstu kritisku vērtējumu un laikā, kad viņš uzstāsies Rīgā, būs iznācis viņa jaunais albums, kas solās būt ne mazāk pārsteidzošs. Starplaikā viņš ir izdevis 12 collu vinila plates LA Vampires vadītās ierakstu izdevniecības Not Not Fun deju mūzikas apakšizdevniecībā 100 % SILK, kā arī savā personīgajā izdevniecībā Lover’s Rock. Makkormiks spēlējis Rīgā jau iepriekš – izdevniecības Thrill Jockey pārstāvētā dueta Mi Ami sastāvā, kas aizgrāba klausītājus ar savu lielisko un dejojamo elektro-pankmūziku. Arī Ital enerģiskā uzstāšanās pie analogās aparatūras ir augsti novērtēta, šovasar izpelnoties lielu atzinību lielākajā Eiropas elektroniskās mūzikas festivālā Sonar.

Mūzikas portāls Pitchfork par Ital pēdējo albumu Hive Mind ir rakstījis, ka tas ir “sabotāža pret hausmūzikas stereotipiem un struktūrām… gaidāms, ka tā būs šīgada haotiskākā un inteliģentākā interpretācija par hausmūziku”. Savukārt Fact Magazine kritiķis Ital singlu albumu Culture Club nosaucis par “vienu no vitālākajiem hausmūzikas albūmiem… tas pārsteidza mūs pilnīgi nesagatavotus ar savu žilbinošo raupju perkusiju un leknu akordu eposu, kura elementi vienlaikus ir savstarpējā konfliktā un tai pat laikā efektīvā sadarbībā.” Ital arī ir pazīstams ar psihedēlisko projektu Sex Worker.

Skaņu mežs ir dalībnieks Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu asociācijā European Cities of Advanced Sound. Šo tīklu atbalsta Eiropas Savienības programma Kultūra 2007-2013 un LR Kultūras ministrija. Festivāla galvenais komerciālais sponsors ir iRobot. Šo koncertu atbalsta Trust for Mutual Understanding.

Tuvākajās dienās tiks izsludināta tirdzniecība uz Skaņu Mežs’2012 biļetēm. Informācija: http://planet.mu/artists/ital

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ITAL – ITAL’S THEME teaser from 100% Silk on Vimeo.

Video streaming by Ustream

Share Button