Skaņu Mežā’2012 – Lorela Heilo

Skaņu Mežā desmitgades izlaidumā 12.oktobrī Palladium koncertzālē līdzās Kode9 uzstāsies amerikāņu mūziķe un dziesminiece Lorela Heilo (Laurel Halo), vienīgā amerikāniete respektablajā britu ritmu un basu izdevniecībā Hyperdub, kura maijā laida klajā viņas augstu vērtēto albumu “Quarantine”. Par šo albumu populārais mūzikas veikals Boomkat rakstīja: “Līdzās Actress albumam “R.I.P”, Džūlijas Holteres “Tragedy” un Oneohtrix Point Never “Replica”, šis ļoti īpašais ieraksts rezonēs vēl kādu laiku”.

Heilo attīstīja spilgtu piegājienu, pārraujot robežas starp ambiento mūziku, popu, sintētisku psihedēliju, dub un viņas pašas muzikālajām saknēm jau ar saviem pirmajiem īsformāta albumiem – 2010.gada “King Felix” un pērnā gada “Hour Logic”. Fiksētas stilistiskas teritorijas Heilo mūzikā sarūk, bet laiks paātrinās – viņas mūzika tiek raksturota kā vīzija iz starpstāvokļu dimensijas, kā radīta, lai to klausītos deju zālē ar visu ķermeņi un uz skaļām skaņu sistēmām. Viņa ir sadarbojusies ar līdzīgi domājošiem jaunās sintezatormūzikas guru kā Danielu Lopatinu (Oneohtrix Point Never) un Džeimsu Ferāro.

Heilo pirmais pilnformāta albums “Quarantine” ir viņas līdz šim fokusētākais un izstrādātākais ieraksts. Tas ir albums ar dziesmām, kas spēj radīt estētisku gravitācijas zuduma sajūtu; mūzika, kas strauji “maina augstumu”, ņemot talkā efektīgu popu, būvētu uz juteklīgas, bet precīzas elektroniskas abstrakcijas pamata, basu pulsēšanas un emocionālām dziesmām. Tiek norādīts, ka līdzīgi kā Heilo iepriekšējās relīzēs, “Quarantine” konfrontē ambientu spriedzi ar niansētību. Albuma divpadsmit dziesmas izklausās kā gaisīgas harmonijas, kas “sakropļotā skaņas topogrāfijā saduras ar nejaušiem trokšņiem un basiem, sempliem un sintezatoru meldiņiem”. No iepriekšējiem sniegumiem šo albumu atšķir fakts, ka tā priekšplānā ir viņas balss. Heilo ekspresīvā dziedāšana apiet ierastās melodiskās klišejas, ģenerējot emocijas un akcentē cilvēciskumu uz sintētiska muzikālā fona. Juteklīgas melodijas viņas dziesmās tiek reibinoši locītas, ģenerējot psihedēliska popa līkločus, kas vienlaikus dveš asociācijas ar eiforiju un traumu. Katrā ziņā, Lorela Heilo rada mūziku, kādu klausītājs iespējams nebūs dzirdējis agrāk.
Skaņu mežs ir dalībnieks Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu asociācijā European Cities of Advanced Sound. Šo tīklu atbalsta Eiropas Savienības programma Kultūra 2007-2013 un LR Kultūras ministrija. Festivāla galvenais komerciālais sponsors ir iRobot. Šo koncertu atbalsta Trust for Mutual Understanding.

Tuvākajās dienās tiks izsludināta tirdzniecība uz Skaņu Mežs’2012 biļetēm.

http://youtu.be/-VoGPL9WxWk

Share Button