The Wire Laurel Halo “Quarantine” atzīst par gada labāko albumu

Britu ietekmīgais jaunās un neatkarīgās mūzikas žurnāls The Wire par labāko gada albumu atzīst 2012. gada Skaņu meža zvaigznes Inas Kjūbas (Ina Cube) jeb Laurel Halo ierakstu “Quarantine” (Hyperdub), kuras uzstāšanās bija vērojama 12. oktobra festivāla dienā Palladium koncertzālē.
Laurel Halo pirmais pilnformāta albums “Quarantine” ir viņas līdz šim fokusētākais un izstrādātākais ieraksts. Tas ir albums ar dziesmām, kas spēj radīt estētisku gravitācijas zuduma sajūtu; mūzika, kas strauji “maina augstumu”, ņemot talkā efektīgu popu, būvētu uz juteklīgas, bet precīzas elektroniskas abstrakcijas pamata, basu pulsēšanas un emocionālām dziesmām. Tiek norādīts, ka līdzīgi kā Laurel Halo iepriekšējās relīzēs, “Quarantine” konfrontē ambientu spriedzi ar niansētību. Albuma divpadsmit dziesmas izklausās kā gaisīgas harmonijas, kas “sakropļotā skaņas topogrāfijā saduras ar nejaušiem trokšņiem un basiem, sempliem un sintezatoru meldiņiem”. No iepriekšējiem sniegumiem šo albumu atšķir fakts, ka tā priekšplānā ir viņas balss. Laurel Halo ekspresīvā dziedāšana apiet ierastās melodiskās klišejas, ģenerējot emocijas un akcentē cilvēciskumu uz sintētiska muzikālā fona. Juteklīgas melodijas viņas dziesmās tiek reibinoši locītas, ģenerējot psihedēliska popa līkločus, kas vienlaikus dveš asociācijas ar eiforiju un traumu. Katrā ziņā, Laurel Halo rada mūziku, kādu klausītājs, iespējams, nebūs dzirdējis agrāk.
Līdzās “Quarantine” the Wire top 50 iekļuva vairāki Skaņu mežā pabijuši mākslinieki, tostarp Keidži Haino (Keiji Haino), Orens Ambarči (Oren Ambarchi), Hype Williams dalībnieki, Tomass Kēners (Thomas Köner), Raime, Swans un Pēters Brocmans (Peter Brötzman).

Šo notikumu atspoguļoja arī TVNET mūzikas apskatnieks Jānis Žilde: www.tvnet.lv

 

Attēlā: Quarantine (avots – discogs.com)
Share Button