Zināmi festivāla ”Skaņu Mežs 2012” norises datumi

Nepieradinātās mūzikas festivāls ”Skaņu mežs 2012” notiks 6., 11., 12. un 13. oktobrī, un festivālu ievadīs īpašs satelītpasākums Baltās Nakts ietvaros, proti, 8. septembrī – koncertvakars Anglikāņu baznīcā. Skaņu Mežs ir ECAS tīkla (European Cities of Advanced Sound) dalībnieks, ko atbalsta Eiropas Savienības programma “Kultūra”.

Skaņu Meža festivālam šogad izpildās desmit gadi un tādēļ tiks veiktas retrospektīvas ekskursijas vairākās mūzikas pasaules teritorijās, ko Skaņu Mežs pētījis līdzšinējo deviņu gadu laikā, kā arī tiks prezentētas jaunākās tendences šajos daudzajos žanros un mūzikas formās, tādā veidā demonstrējot saikni starp tradicionālo un allaž mainīgi eksperimentālo.

8. septembra koncerts Baltajā naktī Anglikāņu baznīcā ietvers prezentāciju, kuru iniciējis starptautisks projekts Soundexchange, taču Rīgā kūrējis Skaņu Mežs – audiovizuāla performance, veltīta latviešu kulta mūziķim, māksliniekam un arhitektam Hardijam Lediņam. Priekšnesumu radījušas aktuālas personības Rīgas mūzikas andergraundā: par vizuālo priekšnesuma daļu būs atbildīgs videomākslinieks, kura vārds tiks paziņots vēlāk, kā arī mūziķi Andris Indāns (pazīstams ar savu daudzpusīgo elektroniskās mūzikas projektu Gas Of Latvia), Stropu Jurka no industriālās mūzikas apvienībām Strops un V.S.K.B., breakcore žanra projekts TV Maskava un Toms Auniņš, pazīstams arī kā Atomola.

6. oktobra koncerti savukārt notiks Latvijas Radio 1. studijā. To starpā būs Amerikāņu eksperimentālās mūzikas komponista, Džona Keidža kolēģa un biedra, Kristiana Volfa (Christian Wolff) uzstāšanās kopā ar perkusionisti un komponisti Robinu Šulkovsku (Robyn Schulkowsky). Šajā vakarā notiks arī jauna Skaņu Meža projekta pirmizrāde – ar trim priekšnesumiem tiks aizsākta pasākumu sērija ‘’Vārdrūme’’, kas koncentrējas uz interesantu un dažreiz pat negaidītu radošu pāru veidošanu no neatkarīgiem mūziķiem un dzejniekiem, lai ģenerētu specifiskas skaņu pasaules, kurās dzeja un drosmīgi skaņu eksperimenti savijas vienā veselumā.

11. oktobra vakarā Skaņu Mežs notiks Splendid Palace (jeb bijušajā kino ‘’Rīga’’). Šo festivāla datumu raksturos visai eklektiska programma, sākot ar frīdžeza gigantiem Pīteru Brocmanu (Peter Brotzmann), Matsu Gustafsonu (Mats Gustafsson) un Džonu Čikai (John Thcicai), kas uzstāsies zem nosaukuma Sonore special, līdz pasaulslavenajam music concrete žanra elektroniskās mūzikas komponistam Fransuā Beilam (Francois Bayle) un koncertam, kurā psihedēliskā trip-hopa projekts Forest Swords uzstāsies dzīvas grupas sastāvā. Šajā vakarā notiks arī jauna Santas Ratnieces darba pirmatskaņojums.

Šī gada festivālu iezīmēs arī ievērojamā abstraktās elektronikas projekta Machinefabriek uzstāšanās, kurā tiks atskaņots skaņdarbi, kuru radīšanu iedvesmojušas Imanta Ziedoņa ‘’Krāsainās pasakas’’. Šo uzstāšanos pavadīs Skaņu Meža pasūtītas vizualizācijas no nīderlandiešu dizaina studijas Lesley Moore kolektīva, sadarbībā ar latviešu dizaineri Zigmundu Lapsu.

Turpinot ierasto Skaņu Meža ceremoniju tradīcijas, šogad 12. oktobrī notiks arī deju mūzikas vakars (‘’Prieka māja’’), kas noritēs koncertzālē Palladium, kā arī vēl viens vakars pasākumu sērijas ‘’Eksperimentālā mūzikas sakrālajā telpā’’ ietvaros – akustiskās un elektroniskās mūzikas koncerts Anglikāņu baznīcā, 13. oktobrī.

Share Button