Arutjunjans un Rubenis izdod kopigu ierakstu

4. aprīlī, dienasgaismu ieraudzīja mūziķu Ivara Arutjunjana un Edgara Rubeņa kopīgais albums “Temple of Sound”.

Ieraksts tiek izdots 300 eksemplāru CD tirāžā, kā arī ļoti ierobežotā skaitā audio kasešu – pieejamas vien 33 ar roku numurētas kopijas. Jau šobrīd to iespējams iegādāties internetā: skyr.bandcamp.com. Turpat klausāms arī skaņdarbs “following that harmonious glow”, kas ir daļa no monolītā ieraksta, kuru lielā mērā iedvesmojusi un skaņdarbu nosaukumus veido haika

TEMPLE OF SOUNDpillars of the soft hum

attend the vaults

following that harmonious glow

one howers in the dome

touch dwells in the apse

tower vibrates over the portal

dome prolongs the drone

Divi pašmāju jaunās paaudzes mūziķi – bundzinieks Ivars Arutjunjans un eksperimentālās rokmūzikas apvienības “Mona De Bo” ģitārists Edgars Rubenis ir radījuši improvizacionālās mūzikas ierakstu “Temple of Sound”. Ieraksts tapa triju dienu garumā, aizvadītā gada janvārī Rīgā.

“Temple of Sound” albumā ietvertajai mūzikai ir vērojošs un izzinošs raksturs. Arutjunjana un Rubeņa izmantotajai improvizācijas tehnikai raksturīga nesteidzīga un pamatīga muzikālo tēmu izspēles maniere. Kopīgi radītas un vadītas enerģijas plūdumā tiek spēlēta mūzika, kura sasaucas ar fizisko telpu kurā tā tiek radīta. Šī mūzika tiecas sniegt tajā iesaistītajiem sakārtojošu un atbrīvojošu pieredzi.

Kā īpašais viesis ierakstā piedalās saksofonists Iļja Belorukovs no Sanktpēterburgas. Savukārt, albuma vizuālo noformējumu veidojusi Ieva Skuja.

Ivars Arutjunjans ir viens no šobrīd spilgtākajiem jaunās paaudzes džeza mūziķiem Latvijā, kurš guvis atzinību arī Eiropā, īpaši pateicoties dalībai dāņu džeza pianista Karla Vintera trio un daudzos citos projektos. Pašreiz Arutjunjans dzīvo Kopenhāgenā, kur viņš studē Kopenhāgenas Ritmiskajā Konservatorijā.

Edgars Rubenis ir eksperimentālās rokmūzikas apvienības “Mona De Bo” ģitārists, kurš vairākus gadus darbojas arī kā solomākslinieks. Rubenis šobrīd dzīvo Holandē, kur Hāgas Karaliskajā Konservatorijā studē Sonoloģijas institūtā.

arutyunyan & rubenis (foto - nils vilnis)

Arutjunjana un Rubeņa sadarbība aizsākās 2011. gada pavasarī – tieši laikā, lai viņi paspētu sniegt savu pirmo koncertu īslaicīgā un leģendārā “Skaņu Meža” bāra slēgšanas pasākumā.

Atzīmējot ieraksta izdošanu, Arutjunjans un Rubenis jau šodien dodas uz vairākiem koncertiem Lietuvā, Polijā un Čehijā. Latvijā viņi būs dzirdami vasaras nogalē.

Internetā:

http://skyr.bandcamp.com/album/temple-of-sound

Vairāk informācijas:

skyr@inbox.lv

+371 26546213

Share Button