Ievērības cienīgi koncerti šodien un svētdien

8. februārī kafejnīcā Taka Rīgā norisināsies starptautisks improvizācijas mūzikas koncerts, tajā piedaloties mūziķu duetiem no Somijas un Krievijas, informē Ulve Agency.

Kā vakara galvenie viesi gaidāms somu improvizācijas mūziķu duets Lauri Huvarinens/Ilpo Heikinens no Helsinkiem, kuru sastāvam raksturīga elektroakustiskā ”vardarbība”, trokšņu un minimālisma mūzika, kas pakļauta nejaušām garastāvokļa maiņām.

Lauri Huvarinens ir ģitārists, kurš galvenokārt darbojas improvizācijas, eksperimentālās un trokšņu mūzikas vidē. Savāģitārspēlē viņš apvieno personīgu sadrumstalotu melodiju valodu un blīvu blakus skaņu kopumu, izmantojot dažādas paplašinātās metodes un skaņu efektus. Huvarinens arī rīko koncertus un vada ierakstu izdevniecību Rypistellyt Levyt. Ilpo Heikinens ir multimākslinieks, kura interešu laukā ir eksperimentālā mūzika, instalācijas un skatuve māksla. Papildus saviem projektiem, kuros bieži aplūko skaņas fiziskos un telpiskos aspektus, viņš strādā par skaņu ierakstu režisoru. Līdzās tam viņš ir Somijas skaņu mākslas un eksperimentālās mūzikas asociācijas Äänen Lumo valdes loceklis.

Abu priekšnesumu ievadīs starptautiska improvizācijas sadarbība starp mūziķiem no Krievijas un Somijas, Iļja Belorukovs/Tanels Vithuhta.

Iļja Belorukovs ir mūziķis no Sanktpēterburgas. Viņš darbojas improvizācijas, trokšņu un elektroakustiskās mūzikas virzienos. Belorukovs praktizē netradicionālu pieeju skaņas ieguvei uz saksofona, klēpjdatora, ģitāras un citiem instrumentiem. Līdz šim viņš plaši sadarbojies ar citu žanru mūziķiem, horeogrāfijas un grafiskās mākslas pārstāvjiem. Tanels Vithuhta ir saksofonists, kurš pēdējos gados sevi ir pierādījis kā fizisku un intuitīvu somu brīvās improvizācijas mūzikas skatuves pārstāvi. Viņa spēles virzītājspēks ir pati uzmanība uz skaņu un apkārtējo vidi.

Koncerta sākums plkst. 21.00, ieeja bez maksas.

Savukārt 10. februārī bārā Chomsky Rīgā ar savu pirmo un līdz šim vienīgo uzstāšanos Latvijā viesosies psihedēliskās mūzikas duets Jiku55 no Japānas, pasākumā piedaloties latviešu multimāksliniekam Jēkabam Voļatovskim.

2010. gadā Japānā izveidotais duets Jiku55 pieder nepārtrauktās skaņas un trokšņu mūzikai. Tā sastāvā ir šobrīd Eiropā dzīvojošā dziedātāja un komponiste Marija Džiku un ģitārists Go Tsušima. Par abu mūzikas vadmotīviem pieņemta vokālā improvizācija, primitīvi un apziņu paplašinoši skaņas viļņi. Papildus muzikālajām aktivitātēm Džiku nodarbojas ar skatuves un audiovizuālās mākslas disciplīnām. Tsušima attīstījis savu ģitārspēli, darbojoties vairāku psihedēliskās mūzikas grupu sastāvā, tostarp kopā ar savu tautieti un leģendārās vācu krautroka grupas Can vokālistu Damo Suzuki.

Jēkabs Voļatovskis ir metālmākslinieks un viens no ievērojamākajiem, un vienlaikus iespējams “neredzamākajiem”, Latvijas eksperimentālās mūzikas skatuves pārstāvjiem. Viņa aizrautība ir netradicionāli un pašdarināti mūzikas instrumenti un to skaņojumu lietojums, kas uzstāšanās reizēm piešķir to neatkārtojamību. Starp Voļatovska radošajiem sniegumiem minama dalība psihedēliskās tautas mūzikas projektā Antarktīda un ilggadējā sadarbība ar komponistu Kasparu Rolšteinu.

Bārs Chomsky atrodas Lāčplēša ielā 68, Rīgā.

Koncerta sākums plkst. 20.00, ieeja bez maksas.

http://facebook.com/ulve.agency
http://twitter.com/ulve_

http://soundcloud.com/ilpoheikkinen
http://soundcloud.com/musicworm

http://soundcloud.com/gotsushima

Share Button