Jaga Jazzist uzstāsies Skaņu Mežā’2013, sākta biļešu tirdzniecība

No šodienas, 31. jūlija, var iegādāties biļetes uz Nepieradinātās mūzikas festivālu «Skaņu Mežs», kas notiks 10. – 12. oktobrī Splendid Palace, koncertzālē Palladium un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā. Biļetes var iegādāties ‘’Biļešu Servisa’’ kasēs. Festivāla pirmajā dienā, 10. oktobrī, gaidāma arī populārā norvēģu nu-jazz orķestra Jaga Jazzist uzstāšanās.

Jaga Jazzist ir desmit cilvēku orķestris, kas savā mūzikā eklektiski jauc gan laikmetīgās mūzikas, gan eksperimentālās elektronikas un mūsdienu džeza ietekmes. Jaga Jazzist ir 1994. gadā dibināts brāļu Larsa un Martina Horntvetu (Lars, Martin Horntveth) mūzikas projekts no Norvēģijas, kuru slavas stunda sita, kad radiostacija BBC nosauca viņu debijas albumu ‘’A Livingroom Hush’’ par labāko 2002. gada džeza ierakstu. 2013. gadā grupa pēc trīs gadu pārtraukuma atgriezās pie klausītājiem ar izdevniecības Ninja Tune izdotu koncertierakstu ‘’Live with Britten Sinfonia’’, kurā apvienības veiksmīgākās kompozīcijas tikušas prezentētas orķestrētās versijās – uz skatuves koncerta laikā atradās 35 mūziķi. Interneta žurnāls PopMatters par ierakstu un grupu raksta šādi: ‘’Taures, taustiņinstrumenti, ģitāras un bungas izspēlē satriecošu ainu, kurā džezs mijas ar roku un elektroniku. Jaga Jazzist jau ir nostiprinājuši sev reputāciju kā viena no grupām, kam tas padodas vislabāk, un ir padarījuši sevi pazīstamus kā šī jaunā stila radītājus.’’ Jaga Jazzist var uzskatīt arī par sava veida Skandināvijas novatorisko mūziķu enciklopēdiju, jo tajā piedalās arī mūziķi no tādiem atzinību guvušiem muzikāliem projektiem kā The National Bank, Motorpsycho, Susanna and the Magical Orchestra, Puma un KILLL. Jaga Jazzist koncertu atbalsta Norvēģijas vēstniecība Latvijā.

 Jaga Jazzist - Photo Steven Haberland1

2013. gada izlaidums būs «Skaņu Meža» vienpadsmitais festivāls, un tā struktūra būs šāda: 10. oktobrī noritēs akustiskās un elektriskās mūzikas koncertvakars ‘’Plašumi’’, 11. oktobrī koncertzālē «Palladium» varēs apmeklēt «Skaņu Meža» ritmiskās mūzikas pasākumu ‘’Kambari’’, savukārt 12. oktobrī notiks laikmetīgās mūzikas koncerts ‘’Istabas’’, kurā tiks prezentēti ar neakadēmisko eksperimentālo mūziku un akadēmisko avangardu saistītu autoru kamermūzikas darbi. ‘’Kambari’’, ‘’Plašumi’’ un ‘’Istabas’’ ir tēlaini koncertvakaru nosaukumi, kas vispārēji atspoguļo tajos prezentētās mūzikas dabu – ‘’plašumi’’ raksturo dinamiskas un plašas mūzikas  ainaviskumu, ‘’istabas’’ spēlējas ar kamermūzikas jēdzienu, savukārt ‘’kambari’’ atsaucas uz deju mūzikas kultūras sliekšanos pastāvēt tumšās, sirreālās un no ikdienas izolētās telpās, kādas parasti ir diskotēkām izvēlētas koncertvietas un naktsklubi.

Tik tālu festivālam oficiāli apstiprinātie mākslinieki ir frīdžeza bundzinieks Viljam Hukers (William Hooker) ar lietuviešu saksofonistu Ļudu Mockūnu (Liudas Mockūnas) un latviešu ģitāristu Edgaru Rubeni, Sunn 0))) līdera Stīvena O’Mellija (Stephen O’Malley) duets KTL 10. oktobrim, kā arī aktuālie deju mūzikas projekti Demdike Stare, Shackleton un Andy Stott, kas 11. oktobrī uzstāsies koncertzālē Palladium.

Sākot ar šodienu (31. jūliju) biļetes uz festivāla koncertvakariem ir iespējams iegādāties ‘’Biļešu Servisa’’ kasēs. Ieejas maksa par 10. oktobra koncertu Splendid Palace ir 10 Ls, tāpat arī biļetes uz 11. oktobra ritmiskās mūzikas pasākumu Palladium maksā 10 Ls, taču ieeja 12. oktobra koncertā Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā maksā 7 Ls. Ir iespējams iegādāties arī izdevīgu abonementu uz visiem trim festivāla vakariem, kas maksā 17 Ls.

Jaga Jazzist video:

One-Armed Bandit (Live with Britten Sinfonia)

Animal Chin

All know is tonight

Jaga Jazzist mājaslapa:

http://www.jagajazzist.com/

Share Button