Kultūras vasarnīcā Esplanāde’2014 Skaņu Mežu pārstāvēs audiovizuālā datorgrupa Trihars

Sestdien, 31. augustā, 21:00 bezmaksas koncertu kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014’’ sniegs audiovizuālā mākslas grupa „Trihars”, kas, pārstāvot nepieradinātās mūzikas festivālu Skaņu Mežs, ar savu uzstāšanos publiku iesildīs 2014. gadā gaidāmajai skaņu mākslas izstādei „SKAN II”. Projekts tiek īstenots Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros.

TriharsAudiovizuālās digitālo performanču grupas „Trihars” trijotne (Kristaps Biters, Pēteris Riekstiņš un Rihards Vītols) rada, pašu vārdiem, „elektroniskās mūzikas dreifējumu”, robežojoties no ekstrēmās datormūzikas līdz glitch, no witch house līdz industrial, no ambient līdz IDM, utt. „Trihars” savos priekšnesumos demonstrē eklektisku ietekmju klāstu, jaucot drum`n`bass ritmus ar industriālās mūzikas elementiem un digitāli ģenerētiem trokšņiem un bojājumiem, kā arī melodiskām atkāpēm. Komanda darbojas „dzīvajā režīmā’’, sadarbojoties ne tikai tehniskā, bet arī estētiski intuitīvā līmenī līdz pakāpei, kad katra mūziķa atsevišķo ieguldījumu mūzikā nav iespējams nošķirt no kopējā. Nav noteiktu likumu, instrumentu vai efektu, ko izmantotu grupas skaniskās daļas duets Kristaps un Pēteris. „Tas ir kā ritmisks vētras mākonis,’’ skaņu raksturo grupas dalībnieki, „kas tuvojas, un neviens (tai skaitā mēs paši) nezina, vai tas izvirdīs vai paies garām.’’ Pateicoties Riharda Vītola vizualizācijām, grupas koncertos abstraktās skaņas iegūst ģeometrisku, konkrētu un tai paša laikā hipnotizējošu iemiesojumu attēlos.

Šis Skaņu Meža piedāvātais koncerts Esplanādē kalpos par ievadu vēl kādam Skaņu Meža rīkotam pasākumam – 2014. gadā gaidāmajai skaņu mākslas izstādei „SKAN II”, kas būs turpinājums 2007. gadā realizētajai „SKAN”, kas tiek uzskatīta par pirmo skaņu mākslas izstādi Baltijas valstīs. 2014. gada izlaidumā skaņu māksla sastapsies ar Pārdaugavas īpašo pilsētvidi un dabu, lielākajai daļai darbu tiekot izstādītiem Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, un projektā piedalīsies tādi ievērojami skaņu mākslinieki kā Edvins van der Heide (Edwin van der Heide), Maikls Šumahers (Michael Schumacher), Karls Mihaels von Hausvolfs (Carl Michael von Hausswolff) un daudzi citi. Izstāde notiks „Rīga – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta” norišu ietvaros. SKAN II atbalsta nodibinājums Rīga 2014, Mid Atlantic Arts Foundation, Dānijas Institūts, Francijas Institūts, Gētes institūts Latvijā, Eiropas skaņu mākslas asociācija Resonance, u.c.

Koncerts arī kalpos par atgādinājumu oktobrī gaidāmajam nepieradinātās mūzikas festivālam Skaņu Mežs’2013, kurā „Trihars” uzstāsies līdzās tādiem mūzikas projektiem kā norvēģu nu-jazz orķestrim „Jaga Jazzist”, dark ambient radītājam „Lustmord” un Lankasteras avangarda deju mūzikas grupai „Demdike Stare”, kā arī daudziem citiem.

Trihars audio: https://soundcloud.com/trihars

Share Button