Latvijā koncertēs māksliniece Baby Dee no ASV

Ar trim koncertiem īsi pirms Līgo vakara Latvijā atgriezīsies mūziķe un māksliniece Baby Dee no Klīvlandes Amerikas Savienotajās Valstīs.

Pirms vairāk nekā četriem gadiem, 2008. gada novembrī, Baby Dee Rīgā viesojās pirmoreiz. Tā gada sākumā bija izdots viņas albums “Safe Inside the Day”, ar kuru māksliniece sāka izpelnīties plašāku ievērību. Ja pirms tam Dī (Baby Dee īstais vārds ir Dī Norisa (Dee Norris)) atpazina kā ielu un performanču mākslinieci un plašāku muzikālo kolektīvu dalībnieci (“Current 93”, “Antony and the Johnsons” u. c.), tad kopš minētā ieraksta mākslinieci daudzi uzskata par pēdējās dekādes ekstravagantāko atklājumu.

1972.gadā es devos uz Ņujorku un kļuvu par mūziķi. Mani saistīja gan svētais, gan laicīgais, taču nekādi nevarēju atrast savu vietu kaut kur pa vidu tiem abiem. No ielas devos baznīcā, attapos atkal uz ielas, un tad vienā brīdī pārstāju,” atceras Baby Dee. “Vēl pēc laiciņa atjēdzos jau atpakaļ Klīvlandē un sāku rakstīt dziesmas. Atkal, vienā brīdī pārtraucu tās rakstīt, jo likās, ka esmu pateikusi visu, ko vēlējos. Atcerējos Bobiju Slotu un Frediju Veisu, savu tēvu un visus mazos rēgus, kas ar mums tolaik dzīvoja kopā, un atskārtu, ka šis tas tomēr palicis nepateikts. Iekšiene ir lielāka par ārieni, daudz svarīgāka, ne tik iznīcinoša.”

Bonnie “Prince” Billy jeb Vils Oldems (Will Oldham), Marks Almonds (Mark Almond), Mets Svīnijs (Matt Sweeney), Andrew WK, Deivids Tibets (David Tibett) no “Current 93” – viņi un daudzi citi ir piedalījušies Baby Dee ierakstu sesijās un koncertos. Jau pieminētais Entonijs Hegartijs (Antony Hegarty) no “Antony and the Johnsons” ir viens no Baby Dee tuvākajiem draugiem un cienītājiem. Ja vairāki mūsdienu “neparastās” popmūzikas pārstāvji var justies pagodināti un pateicīgi Hegartijam par piedalīšanos atsevišķu dziesmu ierakstos (starp tiem arī “CocoRosie”, Björk un “Hercules and the Love Affair”), pats Hegartijs, ļoti iespējams, pirmo “Antony and the Johnsons” albumu nebūtu radījis bez Baby Dee tiešas līdzdalības dziesmu sacerēšanā. Runā pat, ka kautrīgā Dī sākotnēji vēlējusies sacerēt dziesmas, kuras izpildītu Hegartijs ar grupu, taču Entonijs pierunājis Dī sacerēt un, galu galā, pašai izpildīt savas dziesmas gan uz arfas, gan akordeona, gan klavierēm un citiem instrumentiem. Kopš tiem laikiem, jau senajiem deviņdesmitajiem, Baby Dee izdevusi vairākus ierakstus. Pēc 2008. gadā aktuālā “Safe Inside the Day” dienasgaismu ieraudzījuši gan studijas ieraksti “A Book of Songs for Anne Marie” un “Regifted Light”, gan koncertieraksts “Baby Dee goes down to Amsterdam”, gan pagājušogad kopīgi ar Little Annie izdotais ieraksts “State of Grace”. Jau šovasar tiek solīts jauns solo albums – “The Big Bumble Bees” – kurā māksliniece atgriezīsies pie savām saknēm jeb ērģelēm, jo albums ierakstīts uz Hammond B3, piedaloties ūdas spēlmanim Eliotam Beitsam (Eliot Bates).

Īsi pirms Vasaras saulgriežiem Baby Dee Latvijā atgriezīsies ar veseliem trim koncertiem: 20. jūnijā “Zirgu pastā” Rīgā, 21. jūnijā terasē “Zaļa zāle” Cēsīs un 22. jūnijā Graudu ielas koncertzālē Liepājā.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. Pārdošanā stingri ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu. Tuvojoties koncertiem biļešu cena pieaugs.

Foto: Winter van den Brink

 

Internetā:

Babydee.org

Baby Dee koncertā Romā 2011. Gadā:

Vimeo.com/32359949

Papildus informācija:

skyr@inbox.lv

+371 26546213

Share Button